MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Wizyta ks. abp Eduardo José Castillo Pino w naszej Parafii

W dniach 11 – 12 maja 2022 roku w naszej parafii gościliśmy ks. abp Eduardo José Castillo Pino – ordynariusza Portoviejo w Ekwadorze. W Tygodniu Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne przebywał on z kilkudniową wizytą w Polsce. Jej celem było podziękowanie polskim diecezjom za dar kapłanów misjonarzy. W diecezji Portoviejo w Ekwadorze pracuje trzech kapłanów z diecezji rzeszowskiej: ks. Dariusz Miąsik, ks. Szymon Piękoś i nasz rodak, ks. bp nominat Krzysztof Kudławiec.

Ks. abp Eduardo odwiedził rodzinny dom ks. bp nominata Krzysztofa, a następnie spotkał się z księżmi z parafii. W czwartkowy poranek odprawił Mszę świętą o godz. 6.30 w języku łacińskim, podczas której wygłosił kazanie w języku hiszpańskim tłumaczone na język polski. Po śniadaniu udał się na krótką wizytę w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach, gdzie spotkał się z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Zachęcał je do pielęgnowania przyjaźni z Panem Jezusem i opowiedział, jak dzieci w Ekwadorze przygotowują się do tego sakramentu. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa Ojcze nasz oraz błogosławieństwo. Na zakończenie wizyty dzieci mogły zadawać pytania i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Ks. Arcybiskupowi w wizycie towarzyszył nasz rodak, ks. bp nominat Krzysztof, który był jego przewodnikiem i tłumaczem. Wizyta w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Gorlicach była w jakimś sensie dla ks. Krzysztofa Kudławca powrotem do przeszłości, gdyż jest on absolwentem tej szkoły.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska