Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych odmawiana jest codziennie o godz. 17:00.

Papieski Twitter

Nowenna przed jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

11 listopada b.r. rozpoczyna się w Polsce nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wydarzenie to wpisuje się w kończący się Rok Miłosierdzia oraz Jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski. Nie tak dawno czytany był w kościołach całego kraju list Episkopatu zapowiadający to wydarzenie. Zachęcamy, aby w najbliższych dniach powrócić do treści tego listu i wspólnie modlić się podczas nowenny podczas wieczornej Mszy świętej (17:30), jak również w swoich rodzinach. Poniżej zamieszczamy linki do wspomnianego listu oraz tekstu jubileuszowej nowenny:

List Episkopatu:
http://episkopat.pl/list-pasterski-episkopatu-polski-w-spr…/
Tekst Nowenny (.docx)
http://episkopat.pl/…/NOWENNA_przed_Jubileuszowym_Aktem_ost…

W związku z pojawiającymi się niejasnościami i wątpliwościami wypływającymi m.in. z działalności niektórych tzw. ruchów intronizacyjnych, warto wrócić również do listu Episkopatu "O Królowaniu Jezusa Chrystusa" z 2012 r. - można go znaleźć tutaj:
http://episkopat.pl/o-krolowaniu-jezusa-chrystusa/

Zwracamy uwagę szczególnie na wnioski zamieszczone w tym liście. Zbliżający się Jubileuszowy Akt wyznania Jezusa Chrystusa Królem i Panem jest realizacją tego, co przypomniano w 2012 r.:

"Myślenie jednak, że wystarczy obwołać Chrystusa Królem Polski, a wszystko się zmieni na lepsze, trzeba uznać za iluzoryczne, wręcz szkodliwe dla rozumienia i urzeczywistniania Chrystusowego zbawienia w świecie.

Przede wszystkim królestwo Jezusa już się realizuje. Chrystus Król każdemu oferuje możliwość udziału w nim. Natomiast od nas zależy, na ile z łaski królestwa Bożego korzystamy i w jakim zakresie rozwijamy je w sobie i pośród nas, czyli na ile postępujemy jak Jezus, służąc Bogu i ludziom.

Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, która oznacza moc obdarowywania nowym życiem, z perspektywą życia na wieki. Realizacja zadania zakłada przyjęcie tego, co Jezus daje, domaga się życia Jego miłością i dzielenia się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, oddanie Mu swego serca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podjęcie posługi miłości miłosiernej i posłuszeństwo tym, których ustanowił pasterzami.

Ten konkretny program nie potrzebuje jakiejkolwiek formy intronizacji. Konieczne jest szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła. Szczególną drogą może być uznanie królowania Jezusa poprzez umiłowanie Jego Najświętszego Serca".


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu