Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych odmawiana jest codziennie o godz. 17:00.

Papieski Twitter

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w Nowennie i Akcie przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Drodzy Kapłani, Drodzy Diecezjanie,

Kończy się rok duszpasterski 2015/2016, który był bardzo bogaty w przeżycia i treści. 1050 rocznica Chrztu Polski, Jubileusz Miłosierdzia raz Światowe Dni Młodzieży w diecezjach i w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka to wielkie wydarzenia minionych miesięcy. Chcemy dziękować Bogu za chrzest i dzieje wiary naszej Ojczyzny, za dar miłosierdzia Bożego i za młodych, przeżywających z entuzjazmem swoją wiarę.

Pragniemy także pomnażać owoce tego roku w naszym życiu osobistym i społecznym. Momentem wieńczącym ten rok będzie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach i w diecezjach. Do tego wydarzenia przygotujemy się w parafiach przez nowennę, od piątku – 11 listopada do soboty – 19 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tych dniach we Mszach św. z homiliami, wprowadzającymi w temat Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, oraz w nabożeństwach nowenny.

W niedzielę 13 listopada zakończymy uroczyście Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w kościołach stacyjnych oraz przejdziemy ulicami Rzeszowa, od Krzyża Ofiar Komunizmu do Bazyliki Ojców Bernardynów, w „Procesji światła”. Początek o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o godz. 16.30. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w tej procesji. Przynieśmy świece i dajmy świadectwo, że chcemy, by Chrystus był naszą światłością, drogą, prawdą i życiem, a Jego łaska przeniknęła nasze życie osobiste i społeczne, we wszystkich wymiarach.

W piątek, 18 listopada, zapraszam do postu i pokuty, by wynagradzać za niewierność Chrystusowi Królowi i Panu, za grzechy osobiste i społeczne, za brak szacunku dla życia, dla Bożych przykazań i Ewangelii.

Wreszcie w sobotę, 19 listopada, w łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i władz naszej Ojczyzny, a także przedstawicielami naszej diecezji, uczestniczyć będziemy w uroczystym Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcam kapłanów i wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości osobiście, czy przez media.

Natomiast w naszej Diecezji dokonamy tego aktu w niedzielę, 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla w parafiach, na wszystkich Mszach św. oraz w Katedrze o godz. 12.00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u.

Ufam, że wszyscy dobrze przygotujemy się do tego aktu, a nasza decyzja, by Chrystus był naszym Królem i Panem będzie owocować w życiu osobistym i społecznym.

Niech Chrystus Król wszystkim błogosławi

+Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu