MENU
CZYTASZ TERAZ

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz cały miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Jednak najważniejszą formą pamięci jest modlitwa! Z tej racji wierni w tym czasie gromadzą się na Mszy świętej i jej owoce ofiarują za swoich bliskich zmarłych. Wypisują także imiona swoich zmarłych polecając ich w wypominkach, zyskują odpusty, przyjmują Komunię świętą oraz pełnią dobre uczynki.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę: o 7:00, 9:00, 11:00 oraz na Cmentarzu Komunalnym w Gorlicach o godz. 14:30.

W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze święte w naszym kościele będą o 6:30 i 17:30. W tym dniu o 17.00 odbędą się wypominki za zmarłych.

Najcenniejszą modlitwą za zmarłych jest Msza Święta. Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina: „Ofiara eucharystyczna jest też składana za wiernych zmarłych w Chrystusie, którzy jeszcze nie zostali całkowicie oczyszczeni, by mogli wejść do światłości i pokoju”. Warto się zastanowić: czy w minionym roku, z racji rocznicy śmierci lub imienin czy urodzin, była odprawiona Msza Św. za Twoich bliskich zmarłych?

Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy!

W naszym kościele wypominki listopadowe będą odprawiane od 2 listopada do 30 listopada 2023 roku codziennie o godz. 17:00, zaś wypominki roczne odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 10:45. Kartki na wypominki znajdują się w kościele na stojakach z gazetami. Wyraźnie wypełnione możemy składać w zakrystii.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska