MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Uroczystość Wszystkich Świętych 2015

W niedzielę to jest 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy św. wieczorowej, której nie będzie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym o godz. 1400 zostanie odprawiona w intencji wszystkich Zmarłych. W czasie procesji na cmentarzu komunalnym będzie możliwość modlitwy za naszych zmarłych. Kartki z wypominkami na 1 Listopada prosimy składać do soboty.

Z kościoła Parafialnego p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach o godz. 1430 wyruszy procesja żałobna z wypominkami, a po niej Msza św. na parafialnym cmentarzu będzie o godz. 1600.

Niech nasza obecność na cmentarzu będzie obecnością modlitewną.

W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać Odpust Zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarować można za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek Modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Na parafialnym cmentarzu będą zbierane do puszek ofiary na renowację zabytków na cmentarzu parafialnym (w sobotę od godz. 11.00 – 16.00, w Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 9.00 – 17.00, w Dzień Zaduszny od godz. 11.00 – 16.00). Z zebranych do tej pory funduszy zostały odnowione dwa pomniki oraz przygotowane dokumentacje na sześć kolejnych nagrobków;

Na gorlickim cmentarzu komunalnym w niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Kuchni Caritas wydającej posiłki dla najuboższych

Pamiętajmy o przygotowaniu grobów naszych bliskich i o modlitwie w intencji naszych Zmarłych, o wypominkach, o Mszy św. sprawowanej w ich intencji. Tradycją minionych lat w naszej świątyni będą wypominki dwojakiego rodzaju: listopadowe i roczne.

Przypominamy, że składając wypominki listopadowe można zaznaczyć, w którym dniu chcemy, aby były wyczytane. Kartki można zabierać ze stolika z gazetami lub z ołtarza Miłosierdzia Bożego i składać do końca listopada w zakrystii.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska