MENU
CZYTASZ TERAZ

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W niedzielę, 25 czerwca 2023 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kazania w tym wyjątkowym dniu głosił ks. Maciej Nowicki – wikariusz parafii św. Stanisława BM w Jaśle. On też przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej połączonej z procesją o godz. 11.00. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przeżywania parafialnego odpustu, a szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Różom różańcowym, Chórowi parafialnemu, Caritasowi i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży składamy serdeczne – Bóg zapłać!

Ks. Maciej w homilii przypomniał nam, że Matka Boża Nieustającej Pomocy jest nam dana, by wspierać nas w drodze do nieba. Ona wyprasza nam u swojego Syna potrzebne łaski. Czyni to poprzez nieustającą nowennę, która w każdą środę odprawiana jest w naszej parafii o godz. 17.30. Przywołał także historię uzależnionego syna, któremu matka dzięki wytrwałej modlitwie połączonej z postem wyprosiła uwolnienie z nałogu. Na zakończenie przypomniał, że taką Matką dla wszystkich wierzących jest Kościół święty, który zawsze wiernie stoi przy wszystkich swoich dzieciach, tych dobrych i tych złych. Dlatego w nim zawsze możemy szukać ratunku i pomocy w różnych sytuacjach naszego życia.

Odpust parafialny, to inaczej imieniny parafii. Przypisany jest on do dnia wspomnienia świętego patrona. Wierni uczestniczący w odpuście mogą pod zwykłymi warunkami zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził.. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy.

Fot. Robert Wal

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska