MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Spowiedź adwentowa w naszej parafii

Czas przedświąteczny to okazja do zrobienia wielu porządków, by własciwie świętować Uroczystość Bożego Narodzenia. W tej całej przedświątecznej gonitwie nie można zapomnieć o najważniejszym – posprzątaniu serca z grzechów. Papież Franciszek uczy, że „w centrum spowiedzi jest Jezus, który na nas czeka, słucha nas i nam przebacza”.


„Kroczenie w ciemności oznacza bycie zadowolonym z siebie, przekonanym, że nie potrzebujemy zbawienia. To właśnie są ciemności! Kiedy ktoś podąża tą drogą ciemności, niełatwo zawrócić. Dlatego św. Jan pisze dalej: „Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy”(w. 8). Spójrzcie na swoje grzechy, na nasze grzechy: wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy … To jest punkt wyjścia. Ale jeśli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jest wierny i sprawiedliwy, tak bardzo, że przebacza nam grzechy i oczyszcza nas z wszelkiej nieprawości. I ukazuje nam tego Pana tak dobrego, tak wiernego, tak sprawiedliwego, który przebacza nam grzechy” – uczy papież Franciszek.


Niech spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie doskonałą okazją do oczyszczenia serca z grzechów.

W tym roku w związku z trwającą pandemią nie będzie spowiedzi dekanalnej. Z tej racji w naszej parafii spowiadać będziemy codziennie od poniedziałku po III Niedzieli Adwentu (13 grudnia) do czwartku (23 grudnia) przed poranną Mszą świętą, która jest o godz. 6.30 oraz po południu przed Mszą świętą od 16.30 do 17.30.

Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, aby umożliwić wyspowiadanie się tym, którzy wrócą na święta do naszych domów.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska