MENU
CZYTASZ TERAZ

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Czas wakacji dobiega końca. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, swoje spotkania i działalność rozpoczynają grupy, działające w naszej parafii.

Liturgiczna Służba Ołtarza, pod przewodnictwem ks. Łukasza, wraca do swoich spotkań. Termin 1-szego powakacyjnego spotkania zostanie podany w czasie ogłoszeń parafialnych, dostępnych także na naszej stronie.

Również DSM, która działa pod opieką siostry Krystyny, wróci do swoich regularnych spotkań. W tej chwili trwają prace nad ustaleniem szczegółowej organizacji zajęć, biorąc pod uwagę działalność Szkolnego Koła Caritas. Dziewczęta zostaną poinformowane o terminie swoich spotkań przez siostrę Krystynę.

W liturgii Kościoła ważną rolę odgrywa śpiew. Chór parafialny, który towarzyszy nam podczas wielu uroczystości, znów uraczy nas swoim śpiewem. Miejsce jak i termin pozostają niezmienione w stosunku do lat ubiegłych.

Krąg Biblijny także wznowi swoją działalność. Każdy chętny będzie mógł wspólnie zagłębiać się w Słowie Bożym. Terminy spotkań zostaną podane w zakładce „Grupy parafialne —> Krąg Biblijny” po szczegółowym ustaleniu grafiku. Prosimy śledzić naszą stronę internetową.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich młodych, którzy zechcą uczestniczyć w poznawaniu tajemnic wiary. W każdy piątek po wieczornej Mszy św. młodzież spotyka się na spotkaniach formacyjnych, rozrywkowych, przygotowuje nabożeństwa a także jednoczy się w modlitwie. We współczesnym świecie KSM jest skuteczną alternatywą dla ludzi młodych. O sile i wierze młodych ludzi świadczyć mogą minione Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Każdy kto się waha, niech „zejdzie z kanapy” oraz „przestanie być emerytem” i zobaczy, czym jest KSM. Spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. Oprócz nowych sił, na członków czekać będzie także wyremontowane wnętrze salki katechetycznej.

Do wspólnej modlitwy zapraszają także Róże Różańcowe, zarówno męskie jak i damskie. Koordynatorem jest ks. Proboszcz. Róże Różańcowe uczestniczą w wielu nabożeństwach, występując ze światłem, czy jak w przypadku mężczyzn – niosąc chorągwie i baldachim. Wspólna modlitwa różańcowa po mszy św. o godz. 9:00 a także wymiana tajemnic różańcowych stanowią główne punkty z działalności tej grupy.

Zachęcamy wszystkie osoby do włączania się w działalność grup. Zarówno osoby młodsze, w średnim wieku jak i starsze mogą znaleźć coś dla siebie, co przybliży ich do Boga oraz pozwoli odnaleźć tajemnice wiary. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej. Znajdą się na niej tradycyjnie zapowiedzi z nadchodzących wydarzeń, informacje z życia parafii i Kościoła a także relacje (w tym relacje zdjęciowe) z przeżytych uroczystości.

Twoja parafia w Twoim domu – www.nieustajacejpomocy.gorlice.pl

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska