MENU
CZYTASZ TERAZ

Prymicje biskupie w Gorlicach – Gliniku

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W niedzielę, 25 września 2022 roku w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach – Gliniku swoją Mszę święta prymicyjną odprawił nasz rodak ks. bp Krzysztof Kudławiec – misjonarz, biskup diecezji Daule w Ekwadorze. Uroczysta Eucharystia była doskonałą okazją do wdzięczności za dar życia, intelektualnego i duchowego wzrastania, oraz powołania do służby Bożej w Kościele. Zgromadziła ona przy ołtarzu kapłanów rodaków, dawnych wikariuszy, proboszczów gorlickich parafii, siostry zakonne, a także rodziców i rodzinę Księdza Biskupa, władze państwowe, samorządowe i wielu gości z Miasta i Powiatu Gorlickiego.

Msza święta prymicyjna rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia Księdza Biskupa do parafialnej świątyni. Następnie słowa powitania wypowiedziały dzieci, młodzież i dorośli – przedstawiciele naszej parafii. Na zakończenie głos zabrał ks. proboszcz Marek Urban, który wyraził ogromną radość z tej historycznej chwili wyniesienia naszego rodaka do godności biskupiej w Kościele. Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej parafii, a jednocześnie zobowiązanie do codziennej modlitwy.

Po słowach przywitania rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. bp Krzysztof. Komentując ewangeliczną przypowieść o bogaczu i Łazarzu przypomniał, że celem życia każdego człowieka jest radość z przebywania z Bogiem w niebie. Wskazując na bogacza i Łazarza ukazał różne bogactwa i biedy współczesnego świata i człowieka. Pokazał, że są one do przezwyciężenia, jeśli się tylko zaufa Miłosierdziu Bożemu i w każdym doświadczeniu będzie się powtarzało słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Następnie w tym kontekście podzielił się świadectwem swojej ponad 20-letniej pracy misyjnej w dalekim Ekwadorze.

Uroczystość zakończyła się udzieleniem prymicyjnego błogosławieństwa rodzicom, braciom, kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim wiernym. W liturgię Mszy świętej czynnie zaangażowali się parafianie zrzeszeni w grupach duszpasterskich: Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Kręgu biblijnego, oraz Chóru Parafialnego.

Ks. bp Krzysztof Kudławiec urodził się 19 września 1969 roku w Gorlicach. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po reorganizacji struktur kościelnych w Polsce formację kontynuował w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. 25 maja 1995 roku w katedrze rzeszowskiej otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Kazimierza Górnego. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach Nockowa i Rzeszów – Katedra. W 2001 roku odbył kurs misyjny w Warszawie, a następnie w 2002 roku wyjechał do pracy w Archidiecezji Portoviejo, gdzie pełnił urząd proboszcza i wikariusza biskupiego. 22 kwietnia 2022 roku papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Daule w Ekwadorze. Sakrę biskupią przyjął 25 czerwca 2022 roku w Daule z rąk nuncjusza apostolskiego w Ekwadorze księdza arcybiskupa Andrésa Carrascosa Coso. Na swoje zawołanie biskupie przyjął słowa Jezu, ufam Tobie

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska