MENU
CZYTASZ TERAZ

Promocja zadania „Stop nietrzeźwym kierowcom” w parafii Gorlice – Glinik

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W niedzielę, 24 lipca 2022 roku, kiedy modliliśmy się za wszystkich kierowców i podróżujących za wstawiennictwem św. Krzysztofa, przy naszej parafii odbyła się akcja informacyjna pod tytułem „Stop nietrzeźwym kierowcom”. Wpisała się ona w działalność naszej parafii na rzecz zdrowego, trzeźwego i bezpiecznego stylu życia. Z tej racji młodzież z KSM-u po każdej Mszy świętej rozdawała specjalnie przygotowane broszury, a kierowcy i pasażerowie mogli podpisać deklarację odpowiedzialnego pasażera. Projekt ten został współfinansowany ze środków Miasta Gorlice przy współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zanim doszło do przeprowadzenia niedzielnej akcji informacyjnej, młodzież naszej parafii przygotowywała się do niej od początku roku. W piątkowe wieczory w ramach spotkań formacyjnych KSM-u zostały przygotowane i przeprowadzone warsztaty na temat alkoholu, narkotyków, dopalaczy i bezpieczeństwa na drodze. Oprócz prelekcji, filmów profilaktycznych i pomocy dydaktycznych, nie zabrakło też rzeczowej dyskusji. Uwieńczeniem tych działań było wysłuchanie świadectwa walki z nałogiem anonimowego alkoholika, oraz internetowy quiz „Odpowiedzialny świadek pasażera” przeprowadzony na platformie internetowej Kahoot.com.

W czasie trwania projektu nie zabrakło też czasu na integrację środowiska dzieci i młodzieży z Glinika przy grillu oraz wspólnej zabawie. Była to okazja do tego, aby uświadomić sobie nawzajem, że dobra zabawa nie musi być suto zakrapiana alkoholem, który prowadzi do wielu rodzinnych nieszczęść. Był to także sprawdzian dla naszych parafialnych liderów, którzy świetnie odnaleźli się w prowadzeniu wspólnych gier i zabaw.

Uwieńczeniem projektu była promocja tego zadania w lokalnym środowisku. Jego celem było zwiększenie świadomości kierowców, pasażerów i pieszych, oraz wypracowanie odpowiednich reakcji społecznych, by uchronić innych uczestników ruchu przed nieszczęśliwymi wypadkami spowodowanymi szczególnie brawurową jazdą, czy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Kampania ta pięknie wpisała się w XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Była ona doskonałą okazją do refleksji nad naszym zachowaniem się na drodze.

W imieniu młodzieży naszej parafii korzystającej z tego zadania publicznego składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy umożliwili nam pozyskanie środków finansowych na jego realizację, a szczególnie Miastu Gorlice.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska