MENU
CZYTASZ TERAZ

Pobłogosław lud twój, Panie… obchody Bożego Ciała w naszej parafii

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

3 czerwca., w czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana często Bożym Ciałem.

W tym dniu wielbimy Pana, który jest pośród nas i błogosławi nam i naszym domostwom.

O godz. 10:30 została odprawiona uroczysta Msza św., którą koncelebrowali ks. proboszcz Marek Urban (celebrans) oraz ks. kanonik Józef Makowski. Homilię wygłosił ks. dr Marek Dyło. Podczas rozważań mogliśmy wysłuchać, jakie jest znaczenie Eucharystii w naszym życiu. Ks. Marek podkreślił, że wielu katolików z łatwością znajduje powód, by odmawiać uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Jakże często panująca pandemia odsuwa wielu z nas od Kościoła, podczas gdy w innych sferach aktywności brak jest takich symptomów. Kaznodzieja wspominał także o obecności Chrystusa pośród nas – czy rzeczywiście zdajemy sobie sprawę, że Jezus Chrystus powinien być obecny w naszych codziennych sprawach.

Po zakończonej Mszy św. wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej po Osiedlu Piotra Ściegiennego oraz ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przy śpiewie pieśni, wielbiących Najświętszy Sakrament, dotarliśmy do 4-ch ołtarzy, gdzie mogliśmy usłyszeć śpiew fragmentów Ewangelii. Uroczystym Te Deum wielbiliśmy Boga, że jest pośród nas.

Dziękujemy mieszkańcom Osiedla za przygotowanie ołtarzy, a także udekorowanie okien swoich mieszkań oraz zadbanie o sferę estetyczną. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary na kwiaty, które przepięknie dekorowały ołtarze. Dziękujemy również Policji za zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich wiernych oraz pilnowanie porządku publicznego.

Przez najbliższy tydzień o godz. 18:00 będzie odprawiana Msza św., zaś bezpośrednio po niej w czasie procesji będziemy wielbić Jezusa Chrystusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzwonienia.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska