MENU
CZYTASZ TERAZ

Pielgrzymka parafialna do Włoch 26.06 – 05.07.2024

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W dniach 26.06 – 05.07.2024 nasza parafia wraz z biurem Matteo Travel z Rzeszowa organizuje 10-dniową pielgrzymkę po włoskich sanktuariach. Koszt wspólnego pielgrzymowania wynosi: 560 EURO + 1250 zł i 120 EURO płatne u pilota w dniu wyjazdu. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Roberta Karasia – tel. 505 920 618.

PROGRAM PIELGRZYMKI

1. DZIEŃ śr. 26.06.2024 WYJAZD

Zbiórka uczestników o godzinie 00:45. Wyjazd o godzinie 01:00 Podróż w kierunku Czech i Austrii. Przejazd z krótkimi postojami. przekroczenie granicy z Włochami. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.

2. DZIEŃ czw. 27.06.2024 WENECJA, ASYŻ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Wenecji. Rejs tramwajem wodnym. Spacer po Wenecji – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Plac Dożów. Msza Święta. Przejazd w okolice Asyżu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ pt. 28.06.2024 ASYŻ, CASCIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Od godziny 09:00 zwiedzanie Asyżu, m.in. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej. Przejazd do Casci, miasta św. Rity. Następnie przejazd do hotelu w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ sob. 29.06.2024 KATAKUMBY, MUZEA WATYKAŃSKIE

Śniadanie. Wyjazd do Watykanu. Msza św., następie zwiedzanie Muzeów Watykańskich oraz Bazyliki św. Piotra. Przejazd do kościoła Quo Vadis, znajdującego się przy antycznej drodze Appia, tuż za murami miasta, zwiedzanie znajdujących się też nieopodal katakumb św. Kaliksta. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ niedz. 30.06.2024 RZYM, WATYKAN

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za Murami. Przejazd do Watykanu, w razie możliwości udział w modlitwie „Anioł Pański” z papieżem. Następnie zwiedzanie Rzymu, m.in.: spacer wzdłuż Forum Romanum pod Koloseum (z zewnątrz), następnie: Piazza Navona, Panteon (z zewnątrz), Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ pon. 01.07.2024 MONTE CASSINO, OJCIEC DOLINDO

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie, wyjazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd do Neapolu. Msza Święta w kościele gdzie pochowany jest Ojciec Dolindo. Przejazd do hotelu w San Govani Rotondo około 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ wt. 02.07.2024 SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SANT’ANGELO

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovani Rotondo, w którym żył, pracował i umarł stygmatyk św. Ojciec Pio. Modlitwa przy wystawionym ciele świętego. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła na MONTE SANT’ANGELO. To jedno z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich. Jego początki sięgają V wieku. Pielgrzymowali tu m.in.: św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. Alfons Liguori. Również św. Ojciec Pio nawiedził niegdyś to miejsce. Plażowanie na Manfredonia – jeśli pogoda pozwoli. Obiadokolacja i nocleg w San Giovani Rotondo.

8. DZIEŃ śr. 03.07.2024 LANCIANO, LORETO,

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Rimini. Po drodze zwiedzimy Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego. Następnie Loreto – „włoska Częstochowa” i cmentarz żołnierzy polskich. Zakwaterowanie w okolicach Rimini, obiadokolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ czw. 04.07.2024 PADWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Padwy – zwiedzanie Bazyliki świętego Antoniego. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Nocleg.

10. DZIEŃ pt. 05.07.2024 POWRÓT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski, przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:

• przejazd autokarem klasy turystycznej,

• noclegi według programu,

• ubezpieczenie KL–koszty leczenia 40 tys. Euro

• ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID – 19 podczas wyjazdu, szczegóły na OWU na stronie www.matteotravel.pl w zakładce dokumenty,

• ubezpieczenie NNW – następstwa 4 tys. Euro nieszczęśliwych wypadków,

• wyżywienie zgodnie z programem,

• opiekę pilota,

• System Tour Guide – system nagłaśniający

• Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

• Śpiewnik pielgrzyma

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska