MENU

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zmartwychwstania 9.04.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zmartwychwstania 9.04.2023

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

 1. Serdecznym, staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia i włączyli się w liturgię Wielkiego Tygodnia.
  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na kwiaty do grobu złożone na tacę. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Bóg zapłać Pani Marii Guzik za przystrojenie kwiatami Ciemnicy, Grobu, Ołtarza Głównego i Miłosierdzia Bożego. Pragniemy podziękować Różom Różańcowym, za ofiary złożone na kwiaty i adorację ze światłem; Panu Kościelnemu. Panu Organiście, Lektorom i Lektorom świeckim, Szafarzom Eucharystii, Ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieży z KSM-u oraz chórowi za ubogacenie liturgii tych świętych dni.
 2. W dniu dzisiejszym Msze św. do południa będą o godz. 9.00 i 11.00 natomiast Mszy św. wieczorem o godz. 18.00 nie będzie.
 3. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek nabo­żeństw taki jak w niedzielę. Wieczorem Msza św. będzie o godz. 18.00. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.
 4. W ten świąteczny czas pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.
 5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na Caritas.
 6. Prosimy aby ofiary wielkopostne składane do skarbonek Caritas złożyć do przyszłej niedzieli, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni i tam ją można nabywać.

  UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  NOWENNA

   

  DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

  cropped-obraz-mbnp-1.jpg

  O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

  VIDEO

   

  VIDEO

   

  AUDIO

   

  AUDIO

   

  TWITTER

   

  FACEBOOK

   

  WIADOMOŚCI

  WIADOMOŚCI

  RADIO WATYKAŃSKIE

  KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

  DIECEZJA RZESZOWSKA

  RADIO WATYKAŃSKIE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  YOUTUBE

  KSM GORLICE GLINIK

  FACEBOOK

  @diecezjarzeszowska