MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii misje św. Niech owocem misji będzie nasza głębsza więź z Chrystusem, Kościołem i naszą wspólnotą parafialną. Módlmy się o owoce tego czasu. Wspierajmy modlitwą również ks. Rafała, który wygłosił nam misje. Dziękujemy wszystkim za udział w misjach i świadectwo wiary.
 2. Za tydzień wybory parlamentarne. W Vademecum wyborczym katolika, Episkopat przypomina, że udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika, a obowiązek wyborczy wymaga odpowiedzialnych decyzji w oparciu o zasady ładu moralnego zbudowanego na prawie Bożym. Episkopat zachęca do Modlitwy w intencji Ojczyzny.
 3. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie od tego tygodnia o godz. 17.00, a po nim Msza św.  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.Zapraszamy do udziału.
 4. W przyszłą niedzielę racji XXIII Dnia Papieskiego, przed naszym kościołem, kandydaci do bierzmowania będą zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  
 5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Moniki. Modlić się będziemy w intencji wychowanków Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła, w tym tygodniu będziemy obchodzić:
  – w piątek                  – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – zakonnika;
 7. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc modlitewnej pamięci w intencji naszych Zmarłych. Kartki wypominkowe można zabierać z półek z gazetami  i wypełnione składać do końca listopada w zakrystii.
 8. Młodzież z KSM-u od dzisiejszej niedzieli rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na działalność KSM-u. Chciejmy wesprzeć młodzież  KSM.
 9. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej jest spotkanie chóru. Zapraszamy  nowych kandydatów do chóru. Może owocem Misji św. będzie postanowienie zapisania się do formy włączenia się w życie wspólnoty parafialnej.
 10. We wtorek na Nabożeństwo Różańcowe, Mszę św. wieczorną i spotkanie przychodzą kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII.
 11. W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. W czasie Nabożeństwa Różańcowego będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców.
 12. W zakrystii Można nabywać kalendarze Rolnika na 2024 r. w cenie 30 zł.
 13. Dwa lata temu w Gorlicach rozpoczęto prace przy pomniku Niepokalanej – Patronki Gorlic. Figura jest już gotowa. Autorem rzeźby jest p. Edward Haluch. Pomnik stanie na terenie wygospodarowanym z Placu Kościelnego i części  ul. Wróblewskiego. Figura Maryi będzie zwrócona w kierunku Rynku. Trwają prace związane z przygotowaniem miejsca pod pomnik. Chcemy by pomnik był darem Gorliczan – czcicieli Niepokalanej. Nazwiska darczyńców będą zapisane w Księdze Fundatorów Pomnika. Ofiary można składać w kopercie na tacę lub na konto parafialne parafii Narodzenia NMP w Gorlicach.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła. Jest zwiększona ilość egzemplarzy Niedzieli. Zachęcamy do zakupu. Zapraszamy do biblioteki parafialnej czynnej.

  UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

  POZOSTAŁE

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  NOWENNA

   

  DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

  cropped-obraz-mbnp-1.jpg

  O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

  VIDEO

   

  VIDEO

   

  AUDIO

   

  AUDIO

   

  TWITTER

   

  FACEBOOK

   

  WIADOMOŚCI

  WIADOMOŚCI

  RADIO WATYKAŃSKIE

  KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

  DIECEZJA RZESZOWSKA

  RADIO WATYKAŃSKIE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  YOUTUBE

  KSM GORLICE GLINIK

  FACEBOOK

  @diecezjarzeszowska