MENU

Ogłoszenia parafialne, 8.05.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 8.05.2022

      Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, dzieci klas III będą przeżywać swoją pierwszą Komunii św. Módlmy się w ich intencji.

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 3. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną,  czyli o godz. 17.30. Z nabożeństwem majowym łączymy nabożeństwa parafialne w  środę i czwartek. Prosimy rodziców, by na nabożeństwo majowe posyłali swoje dzieci. Prosimy młodzież, aby w tym nabożeństwie brała czynny udział, wypraszając sobie i swoim bliskim potrzebne łaski.
 4. Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą od poniedziałku  Biały Tydzień. Dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe i Mszę św. w uroczystych strojach.
 5. W niedzielę 15 maja dzieci z klas IV – tych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św. Do spowiedzi dzieci mogą przystępować przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną.
 6. W przyszłą niedzielę  modlitwę różańcową o godz. 8.30  poprowadzi Róża św. Moniki. Będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa Jana Wątroby.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  – w poniedziałek    
  – uroczystość  św. Stanisława – Biskupa i Męczennika
  – w sobotę – święto św. Macieja – Apostoła;
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściach z świątyni i tam ją można nabywać. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 czynna jest Biblioteka Parafialna. Zachęcamy do korzystania.
 2. W środę 11 maja w parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.
 3. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Ryszard Ludwin zam. przy ul. W. Pola. Polecajmy Jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

Loading...

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

Loading...

DIECEZJA RZESZOWSKA

Loading...

RADIO WATYKAŃSKIE

Loading...

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska