MENU

Ogłoszenia parafialne, 7.05.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 7.05.2023

 1. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną,  czyli o godz. 17.30. Z nabożeństwem majowym łączymy nabożeństwa parafialne w  środę i czwartek.
 2. W niedzielę 14 maja (za tydzień) w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00  dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii św.  Spowiedź dzieci i ich rodzin przed I Komunią św. będzie w piątek: o godz. 16.00 – klasa III b; o godz. 16.20 klasa III a. W miarę możliwości Mszę św. o godz. 11.00 pozostawmy dla dzieci pierwszokomunijnych i dla ich rodzin.
 3. Próba dla dzieci przed I komunią będzie we wtorek i w środę o godz. 16.00 w kościele.
 4. W sobotę 13 maja  o godz. 10.00 J.E. Ks. Biskup Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII z naszej parafii i z parafii św. Andrzeja Boboli w Gorlicach.
 5. Próba dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej i próba generalna będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodzin będzie w piątek od godz. 16.50.
 7. W poniedziałek 8 maja wypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 8. We wtorek o godz. 10.00 –  w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową  o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Jadwigi. Będziemy się modlić o obfite plony i błogosławieństwo w ludzkiej pracy.
 10. Już niedługo wakacje. Diecezjalne  organizacje młodzieżowe: KSM, LSO, RAM, Ruch Światło i Życie  przygotowały rekolekcyjne turnusy wakacyjne dla różnych grup parafialnych. W gablotce wywieszone są terminy tych rekolekcji. Zachęcamy młodzież do zapoznania się z terminami turnusów i skorzystania z propozycji na wakacyjny wypoczynek.
 11. W kancelarii parafialnej prosimy o zgłaszanie chętnych na udział w uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej 10 września 2023 r. celem zamówienia kart wstępu do sektorów, kart parkingowych na samochody osobowe i chętnych do wyjazdu autokarem. Termin zgłaszania jest do 14 maja.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 13. Okres Wielkanocy powoli się kończy. Przypominamy o III przykazaniu kościelnym, które zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie   Wielkanocy. Okres, w którym obowiązuje czas Komunii Wielkanocnej, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy św. Zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim.
 14. 20 maja organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na czuwanie modlitewne Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła i tam ją można nabywać. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska