MENU

Ogłoszenia parafialne, 6.03.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 6.03.2022

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych

2.W Wielkim Poście, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

-piątek godz. 17.00Droga Krzyżowa dla wszystkich,
a szczególnie dla dzieci, a po niej Msza św.

godz. 19.00 Droga Krzyżowa – to nabożeństwo organizuje młodzież dla młodzieży i dla wszystkich starszych, którzy wcześniej nie mieli czasu.

-niedziela godz. 16.30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dla wszystkich, a po nich Msza św.

3.W dniu dzisiejszym parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach przeżywa uroczystości odpustowe, ku czci Pana Jezusa w Więzieniu. Suma odpustowa o godz. 11.30.

4.Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

5.Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Jadwigi. Modlić się będziemy w intencji Papieża Franciszka.

7.We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

8.W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.

9.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na pomoc dla Ukrainy. Zebraliśmy 12252 zł i 200 €.

11.Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku za rok 2021 na akcję Bliźni w potrzebie.

12.W zakrystii po każdej Mszy świętej możemy zamawiać intencje mszalne za żywych i zmarłych przy okazji różnych rocznic czy wydarzeń. Z tej racji składamy stypendium. Jest to dobrowolna ofiara przeznaczona na utrzymanie szafarzy i dzieł Kościoła. Ofiara mszalna jest składana z racji aplikacji owoców, a nie z powodu samej celebracji Mszy świętej. Jest to jałmużna, która ma charakter pokutny. Pragniemy przypomnieć, że ta ofiara ma kosztować ofiarodawcę i powinna być dostosowana do poziomu jego życia. Dlatego w związku z podwyżkami, pomyślmy także o podwyższeniu tych stypendiów mszalnych, tak przy intencjach indywidualnych, pogrzebowych i zbiorowych. Jednocześnie informujemy, że z powodu dużej ilości intencji pogrzebowych niektóre z nich będą musiały zostać odprawione poza parafią.

13.Zapowiadany Konkurs Palm Wielkanocnych będzie miał miejsce w Niedzielę Palmową 10 kwietnia. Konkurs ma charakter otwarty. Nowością jest to, że uczestnikami mogą być rodziny, instytucje, organizacje społeczne, szkoły (klasy). Zainteresowani wzięciem udziału w Konkursie są zobowiązani zgłosić swój udział do 4 kwietnia 2022 roku podając dane do kontaktu, kategorię palmy oraz wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych: – osobiście w sekretariacie szkoły bądź za pomocą internetowego e-formularza zgłoszeniowego. Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronach internetowych naszej parafii i MZS nr 3.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni.

15.We wtorek 8 marca w parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska