MENU

Ogłoszenia parafialne, 6.02.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 6.02.2022

1.W piątek 11 lutego w Kościele obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji chorych. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych na przełomie marca i kwietnia.

2.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Kingi. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

3.Zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach parafialnych. Przypominamy, że Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę pół godziny przed Mszą św. wieczorową czyli o godz. 17.00. Przy chrzcielnicy umieszczona jest skrzynka, do której można wkładać osobiste prośby i podziękowania, które będą przedstawiane w czasie Nabożeństwa w środę.

4.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

5.W piątek po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM – u, zaprasza na czuwanie modlitewne z racji Dnia Chorego. Na Mszę św. wieczorną i czuwanie przychodzą obowiązkowo kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII.

6.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na utrzymanie kościoła i za ofiary na kolędę.

7.W związku z tym, że od dwóch lat nie było kolędy w tradycyjnej formie, a są wierni, którzy chcieliby wesprzeć ministrantów z naszej parafii, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła będą stać ministranci z puszkami, do których można będzie złożyć ofiarę na rzecz Liturgicznej Służby Ołtarza.

8.W zakrystii można nabywać jubileuszowe albumy z kościołami naszej diecezji w cenie 80 zł sztuka.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

10.Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. Św. Jana Kantego w Gorlicach zaprasza do dokonania zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie naszej szkoły do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Zgłoszenie dziecka do kl. 1 można dokonać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, tj. od 8.00 do 15.00 od 7 lutego – prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

11.Przedszkole i szkoła podstawowa oraz przysposabiająca do pracy, przy Domu Caritas w Gorlicach przy ul. Konopnickiej uruchamiają nabór na kolejny rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

12.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Władysława Wal zam. przy ul. Sikorskiego i śp. Stanisław Dudek (pogrzeb będzie w poniedziałek) zam. przy ul. Wyszyńskiego. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska