MENU

Ogłoszenia parafialne, 4.09.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 4.09.2022

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
 2. We czwartek w Święto Narodzenia NMP wypada Odpust w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Uroczysta suma o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego będzie w czasie Mszy św. wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża bł. Karoliny. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w pracy rolników.
 4. W Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance w dniach 9 – 11  września będzie doroczny Odpust z okazji Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego.  Dokładny program uroczystości jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 5. W poniedziałek o godz. 18.30 będzie spotkanie chóru parafialnego. Są braki osobowe w głosach. Zwracamy się z gorącą prośbą o zgłaszanie się nowych członków chóru.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy serdecznie nowych kandydatów.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Spotkanie DSM-u będzie w czwartek o godz. 16.30 w salce przy plebanii.
 9. Spotkania KSM-u odbywają się w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy nowych kandydatów.
 10. Informujemy o zmianie godzin przyjmowania w kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia kancelaria czynna będzie pół godziny po Mszy św. wieczornej we wtorki, środy, czwartki i piątki. Różne zaświadczenia wydawane są w godzinach dyżuru kancelaryjnego. Zainteresowany może uzyskać dokumenty potrzebnych do Sakramentów Świętych i katolickiego pogrzebu. Zapowiedzi przedmałżeńskie załatwiane są po wcześniejszym uzgodnieniu dogodnego terminu.
 11. Szafarze Komunii św. będą odwiedzać chorych od przyszłej niedzieli 11 września.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na prace w parafii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej.
 14. We wtorek 6 września w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc wrzesień. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostały w rozesłanych SMS-ach.
 15. Katecheza przedmałżeńska w Parafii św. Andrzeja Boboli w Gorlicach rozpocznie się 12 września (poniedziałek).

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska