MENU

Ogłoszenia parafialne, 31.07.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 31.07.2022

 1. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc wielu ważnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie. To również miesiąc abstynencji. Zachęcamy do ofiarowania takiego daru dla Ojczyzny i dla ludzi uzależnionych. Na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawiona jest księga abstynencji, do której można wpisywać swoje zobowiązania. Wystarczy wpisać samo imię.
 2. We wtorek można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunkiem jest: pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; sakrament pokuty (może być wcześniej); Komunia św.; Modlitwa według intencji Ojca św.
 3. W czwartek wyrusza 45 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA.
 4. Zapraszamy na  nabożeństwa: nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (środa) i do Bożego Miłosierdzia (czwartek)  o godz. 17.30.  
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy we czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.30.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych, a w sobotę również po Mszy św. wieczornej obowiązkowa katecheza dla chcących ochrzcić dzieci w sierpniu.
 7. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca 6 sierpnia Msza św. rano będzie o godz. 8.00. O 7.30 będzie odmówiony Różaniec. Różaniec poprowadzi Róża św. Kingi.  W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie tajemnicy  różańcowej. Intencja Mszy św. będzie za śp. Marię Wąsowską – od syna Wacława.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w pierwszą sobotę miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Kingi. Modlić się będziemy w intencji pielgrzymujących na Jasną Górę.
 10. W minioną niedzielę z racji poświęcenia pojazdów zebraliśmy do puszek 4012 zł. na zakup pojazdów dla misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. W tym tygodniu obchodzimy:
  – w czwartek – wspomnienie św. Jana Vianney’a – kapłana;
  – w sobotę – Święto  Przemienienia Pańskiego;
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.
 13. W środę 3 sierpnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc sierpień. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.
 14. Bezpłatna Szkoła Medyczna w Gorlicach prowadzi rekrutację na rok szkolny 2022/2023. Oferta zawodów, w których kształci znajduje się na plakacie oraz na stronie internetowej szkoły: medyk.gorlice.pl.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Mrozek zam. przy ul. Granicznej. Polecajmy Jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska