MENU

Ogłoszenia parafialne, 30.10.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 30.10.2022

 1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła.
 2. Jutro 31 października zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Dzieci, które przez cały październik brały udział w Różańcu i zbierały naklejki, przynoszą ze sobą wyklejone plansze. Najlepsi otrzymają nagrody.
 3. We wtorek 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa zostaną odprawione w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych.  Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
 4. W listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych. W dniach od 1 – 8 listopada odpust zupełny w pozostałe dni cząstkowy. Warunkiem koniecznym jest najpierw: wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii świętej oraz odmówienie jakiejkolwiek Modlitwy według intencji Ojca Świętego. 1 listopada po południu i 2 listopada odpust zyskujemy za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga. W pozostałe dni odpust zyskujemy po spełnieniu warunków koniecznych za odwiedzenie cmentarza i modlitwę na nim za zmarłych.
 5. Kartki  wypominkowe można składać do końca listopada.
 6. 2 listopada (środa), o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Różaniec z wypominkami odmówimy o godz. 17.00.
 7.  Od czwartku przez cały listopad, o godz. 17.00 będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach listopadowych.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.00.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w piątek. Ks. Robert do chorych pojedzie o godz. 7.00. Ks. Proboszcz o godz. 8.00.
 11. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dzieci w listopadzie.
 12. W sobotę Różaniec o  godz. 7.30. , Msza św. o godz. 8.00., po Mszy św. adoracja z rozważaniem różańcowym. Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi.
 13. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi.
 14. Uczniowie z klasy VII mieszkający na terenie naszej parafii, odbierają w zakrystii deklarację kandydowania do sakramentu bierzmowania i wypełnione składają w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Niezłożenie takiej deklaracji do 15 listopada będzie równoznaczne z rezygnacją z przygotowania się do sakramentu bierzmowania.
 15. Młodzież z KSM dzisiaj  i jutro będzie jeszcze rozprowadzać przy naszym kościele znicze. Zechciejmy wesprzeć naszą młodzież przez zakup zniczy.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do biblioteki parafialnej po Mszach o godz. 9.00 i  11.00.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska