MENU

Ogłoszenia parafialne, 30.04.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 30.04.2023

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 3. Jutro rozpoczynamy maj. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30 i po nim Msza św. Z majówką będą łączone nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Bożego Miłosierdzia.
 4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. W środę 3 maja wypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.0011.00 i 18.00. O godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Majowe.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsi czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.30.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę po Mszy św. wieczornej obowiązkowa katecheza chrzcielna dla chcących ochrzcić dzieci w maju.
 9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek: ks. Robert od godz. 7.00, ks. Proboszcz wyjątkowo od godz. 13.00.
 10. W pierwszą sobotę (6 maja) o godz. 7.30 będzie różaniec pokutny, który odmówi Róża św. Moniki, następnie o godz. 8.00 będzie Msza św. i po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz medytacja pierwszosobotnia.
 11. W przyszłą niedzielę  modlitwę różańcową o godz. 8.30  poprowadzi Róża św. Faustyny. Będziemy się modlić w intencji młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściach z świątyni i tam ją można nabywać. Zachęcamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska