MENU

Ogłoszenia parafialne, 30.01.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 30.01.2022

1.Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

2.W środę 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane też Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień Modlitwy w intencji osób konsekrowanych. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8.00, 16.00 17.30. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy św. Składka w tym dniu będzie na klasztory kontemplacyjne naszej diecezji.

3.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. W czwartek, po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna, dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w lutym.

4.Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

5.Czas pandemii pokazuje nam coraz bardziej, że przeżywamy różne trudne sytuacje, które potrzebują pomocy Matki Bożej. Dlatego też postanowiliśmy przenieść z soboty na środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Matka Boża jest w tym tytule Patronką naszej parafii i chcemy też w ten sposób ożywić kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od najbliższej środy – 2 lutego –Nabożeństwo to zatem będzie odprawiane w każdą środę pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Pragniemy w ten dzień modlić się we wspólnych i polecanych przez parafian intencjach. Intencje osobiste (błagalne i dziękczynne) można będzie składać w skrzynce, która będzie wystawiona obok chrzcielnicy. Przy skrzynce będą karteczki na których będzie można zapisywać swoje intencje. Zapraszamy i zachęcamy do liczniejszego włączenia się do wspólnej modlitwy nowennowej. Po nowennie będziemy modlić się w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych.

6.środę 2 lutego 2022 roku na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z Rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają poświęcone książeczki.

7.W liturgii Kościoła wypada:

– w poniedziałek- wspomnienie św. Jana Bosko – Kapłana

– w czwartek – wspomnienie św. Błażeja – Biskupa i Męczennika. Po Mszach św. poświęcimy jabłka;

– w sobotę- wspomnienie św. Agaty – Dziewicy i Męczennicy;

8.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Rity. Będziemy się modlić w intencji chorych i cierpiących.

9.Dzisiaj na Mszy św. wieczornej zagra kolędy zespół ze Zbrucza na Ukrainie. Po Mszy będzie można nabyć płyty z kolędami.

10.W roku 2022 przypada 30 rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej. Na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza zostanie wydany kilkutomowy album z wszystkimi kościołami naszej Diecezji. Został ukończony tom z kościołami z naszego terenu, kilka stron poświęcono naszemu kościołowi i pozostałym kościołom naszego Dekanatu. Otrzymaliśmy 30 albumów. Album jest w cenie 80 zł i można go nabyć w zakrystii.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska