MENU

Ogłoszenia parafialne, 30.01.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 30.01.2022

1.Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

2.W środę 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane też Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień Modlitwy w intencji osób konsekrowanych. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8.00, 16.00 17.30. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy św. Składka w tym dniu będzie na klasztory kontemplacyjne naszej diecezji.

3.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. W czwartek, po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna, dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w lutym.

4.Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

5.Czas pandemii pokazuje nam coraz bardziej, że przeżywamy różne trudne sytuacje, które potrzebują pomocy Matki Bożej. Dlatego też postanowiliśmy przenieść z soboty na środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Matka Boża jest w tym tytule Patronką naszej parafii i chcemy też w ten sposób ożywić kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od najbliższej środy – 2 lutego –Nabożeństwo to zatem będzie odprawiane w każdą środę pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Pragniemy w ten dzień modlić się we wspólnych i polecanych przez parafian intencjach. Intencje osobiste (błagalne i dziękczynne) można będzie składać w skrzynce, która będzie wystawiona obok chrzcielnicy. Przy skrzynce będą karteczki na których będzie można zapisywać swoje intencje. Zapraszamy i zachęcamy do liczniejszego włączenia się do wspólnej modlitwy nowennowej. Po nowennie będziemy modlić się w intencji zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych.

6.środę 2 lutego 2022 roku na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z Rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają poświęcone książeczki.

7.W liturgii Kościoła wypada:

– w poniedziałek- wspomnienie św. Jana Bosko – Kapłana

– w czwartek – wspomnienie św. Błażeja – Biskupa i Męczennika. Po Mszach św. poświęcimy jabłka;

– w sobotę- wspomnienie św. Agaty – Dziewicy i Męczennicy;

8.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Rity. Będziemy się modlić w intencji chorych i cierpiących.

9.Dzisiaj na Mszy św. wieczornej zagra kolędy zespół ze Zbrucza na Ukrainie. Po Mszy będzie można nabyć płyty z kolędami.

10.W roku 2022 przypada 30 rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej. Na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza zostanie wydany kilkutomowy album z wszystkimi kościołami naszej Diecezji. Został ukończony tom z kościołami z naszego terenu, kilka stron poświęcono naszemu kościołowi i pozostałym kościołom naszego Dekanatu. Otrzymaliśmy 30 albumów. Album jest w cenie 80 zł i można go nabyć w zakrystii.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

Loading...

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

Loading...

DIECEZJA RZESZOWSKA

Loading...

RADIO WATYKAŃSKIE

Loading...

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska