MENU

Ogłoszenia parafialne, 3.04.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 3.04.2022

1.Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nich będzie Msza św. z nauką rekolekcyjną i błogosławieństwem rekolekcyjnym.

2.Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz rekolekcyjny dla ks. Rekolekcjonisty. Na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu i ubranie kościoła na Święta Wielkanocne.

3.W piątek Droga Krzyżowa będzie ulicami Dębiny. Rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej ok. 18.30. godz. Przejdziemy ul.: Dmowskiego, Andersa, Paderewskiego, Dębową i wrócimy do Kościoła główną bramą od dolnego parkingu. W piątek nie będzie drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i o 19.00.

4.W piątek ( 8 kwietnia) od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii do czwartku.

5.W sobotę (9 kwietnia) po Mszy św. wieczorowej, będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna dla chcących ochrzcić dzieci w kwietniu.

6.Ponieważ nie będą organizowane spowiedzi dekanalne, to w naszej parafii spowiedź przedświąteczną rozpoczniemy już w tym tygodniu. Codziennie od godz. 17.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Nie odkładajmy tego obowiązku na ostatnią chwilę.

7.Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 11.00.

W Niedzielę Palmową 10 kwietnia będzie również rozwiązanie V Konkursu Palm Wielkanocnych przy naszej Parafii. Rozpoczęcie będzie przed kościołem na górnym parkingu o godz. 10.45. Tam będzie również poświęcenie palm. W związku z tym informujemy, że parking górny będzie wtedy częściowo wyłączony z użytku. Zachęcamy do udziału. Jeszcze do jutra można zgłosić palmy do konkursu. Szczegóły na plakacie. Palmy należy dostarczyć do dolnego kościoła p.w. MBNP w Gorlicach – Gliniku:

– w czwartek 7 kwietnia 2022 w godz. od 16.30 do 18.00;

– w piątek 8 kwietnia 2022 w godz. od 10.30 – 12.00.

8.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi bł. Anieli Salawy.Modlić się będziemy o dobre przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania.

9.Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza Baranki Wielkanocne po 6 zł i kartki świąteczne w cenie 2 zł.

10.Akcja charytatywna, Wielkanoc 2022 zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii przez Szkolne Koła „Caritas” w sklepach spożywczych: na osiedlu Szopena w „Centrum”, na osiedlu Górnym w „Hitpolu” (baza PKS), w sklepie LIDER przy ul. 11 Listopada oraz przy Fabryce Maszyn w sklepie ABC. W sklepach będą wystawione kosze a przy nich będą wolontariusze z identyfikatorami. Do koszy możemy składać przede wszystkim produkty żywnościowe. Akcja będzie miała miejsce w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę (4 – 6 kwietnia).

11.Radna Miasta Gorlic p. Lucyna Jamro i MZS nr 3 zwracają się z prośbą o włączenie się w akcję ”Ciasto dla rodziny Walągów z Gorlic”. To rodzina naszej parafii dotknięta chorobą dwóch synów i ojca. Organizatorzy proszą o upieczenie ciasta i dostarczenie go do Domu Polsko-Słowackiego przy Urzędzie Miasta Gorlice w dniach 7,8 kwietnia w godzinach od 9.0018.00, bądź do MZz nr 3, 8 kwietnia w godzinach od 8.0016.00. Zachęcamy do włączenia się do akcji. Ciasto będzie rozprowadzane na Kiermaszu Świątecznym na Gorlickim Rynku w dniach 9, 10 kwietnia oraz w Niedzielę Palmową przy naszym kościele. Dochód będzie w całości przekazany na leczenie i rehabilitację Macieja, Kuby i ich taty Grzegorza.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

13.W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Tadeusz Tarasek zam. przy ul. Sikorskiego, śp. Stanisława Kiwacz zam. przy ul. Ściegiennego i śp. Bolesław Kuźma zam. przy ul. Chopina. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska