MENU

Ogłoszenia parafialne, 29.05.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 29.05.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wypadająca w przyszłą niedzielę, kończy liturgiczny okres wielkanocny. Do świętowania tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Ducha Świętego, którą odprawiamy w czasie nabożeństw majowych. Na Nowennę obowiązkowo przychodzą kandydaci do bierzmowania.
 3. W czwartek 2 czerwca w kościele św. Andrzeja Boboli,o godz. 18.30 kandydaci do bierzmowania z klas 8-mych przyjmą sakrament bierzmowania z rąk J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.
 4. Próba przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek w naszym kościele po Mszy św. wieczornej i we wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Andrzeja Boboli.
 5. Kandydaci do bierzmowania mogą korzystać z sakramentu pokuty od poniedziałku do środy pół godziny przed Nabożeństwem majowym.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej będą święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o diakonach przyjmujących święcenia.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.
 8. W związku z Bierzmowaniem w czwartek w parafii św. Andrzeja Boboli zmiana tajemnic różańcowych w tym miesiącu będzie wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie obowiązkowa katecheza dla chcących ochrzcić dzieci w czerwcu.
 10. W środę rozpoczynamy czerwiec. Po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Litanię do NSP Jezusa.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 czerwca Nabożeństwo Wynagradzające rozpoczniemy o godz. 7.30. Różaniec odmówi Róża św. Józefa. O godz. 8.00 będzie Msza św. odprawiana za śp. Jana i Wiktorię Grądalskich oraz za śp. Stanisławę Panek. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Rózańcowe.
 12. W przyszłą niedzielę  modlitwę różańcową  o godz. 8.30  poprowadzi Róża Bł. Karoliny. Będziemy się modlić w intencji nowych kapłanów naszej diecezji.
 13. Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca. W sobotę 4 czerwca  dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Kobylanki.  Msza św. będzie o godz. 11.00.
 14. W środę 1 czerwca po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy katechezę przedmałżeńską. Spotkanie będzie w kaplicy św. Józefa.
 15. W piątek po Mszy św. wieczornej będą zapisy na ministrantów. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i starszych.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściach z świątyni i tam ją można nabywać.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska