MENU

Ogłoszenia parafialne, 28.08.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 28.08.2022

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienie za zbiory i modlitwa o błogosławieństwo Boże w pracy ludzkiej.
 2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie.
 3. W czwartek 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkół Średnich. Msza św. dla Szkoły Podstawowej będzie o godzinie 8.45 dla. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy. W środę od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego i przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 4. 1 września przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w środę  od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.30.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek 2 września od godz. 8.00 (ks. Proboszcz). Ksiądz Robert rozpocznie odwiedziny chorych od godziny 7.00.
 8. W sobotę 3 września Msza św. rano będzie o godz. 8.00. O godz. 7.30 odmówimy różaniec, który poprowadzi Róża św. Moniki. W czasie różańca będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie różańcowej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, chcących ochrzcić dzieci we wrześniu.
 10. Przypominamy, że nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (środa) i do Bożego Miłosierdzia (czwartek) są o godz. 17.30
 11. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża św. Anny.  Modlić się będziemy w intencji ofiar II Wojny Światowej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do biblioteki parafialnej czynnej w niedziele po Mszach o godz. 9.00 i 11.00.
 13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Roman Tarko zam. przy ul. Michalusa, śp. Artur Augustyn zam. przy ul Sikorskiego, śp. Halina Humecka zam. przy ul. Michalusa i śp. Wiesław Mikosz zam. przy ul. Ściegiennego. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska