MENU

Ogłoszenia parafialne, 27.11.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 27.11.2022


 1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dla nas chrześcijan oznacza oczekiwanie na przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.
 2. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Matce Bożej. Zapraszamy do udziału w Roratach.
 3. Formą przygotowania do Bożego Narodzenia niech będą adwentowe postanowienia. Wśród nich zachęcamy do podjęcia abstynencji na Adwent. Księga Abstynencka wystawiona jest na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia i prosimy wpisywać swoje zobowiązania.
 4. W niedzielę, 4 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i  sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od 16.30 i w piątek od godz. 16.00.
 6. Chorych odwiedzimy z komunią św. w piątek. Ks. Robert o godz. 7.00, ks. Proboszcz od godz. 8.00.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w grudniu.
 9. W sobotę Różaniec o  godz. 7.30. , Msza św. o godz. 8.00., po Mszy św. adoracja z rozważaniem różańcowym. Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi. W czasie różańca o godz. 7.30 będzie możliwość spowiedzi.
 10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o  godz. 8.30 poprowadzi Róża  bł. Karoliny. Modlić się będziemy w intencji katolików na wschodzie.
 11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  – w środę – święto św. Andrzeja – Apostoła;
  – w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – Kapłana;
 12. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
 13. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła młodzież będzie rozprowadzać świece Caritas w cenie 20 zł duża i 10 zł mała.  Młodzież również będzie sprzedawała kartki świąteczne.
 14. Od młodzieży przy wyjściu z kościoła, można zabrać Torby Miłosierdzia Caritas, które można będzie napełnić zakupioną żywnością (najlepiej długoterminową) i wypełnione złożyć w kościele w przygotowanych koszach. Można również zakupić towar indywidualnie i w reklamówkach złożyć w koszach w kościele. Na święta towary zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 15. Pan Kościelny i Pan organista będą rozprowadzali opłatki wigilijne. U Pana Kościelnego opłatki można nabywać w zakrystii. Pan organista będzie chodził po Dolnym Osiedlu z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Rozpocznie chodzenie w sobotę po Mszy św. porannej od ul. Bieckiej. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią wynagrodzenia za pracę Pana kościelnego i Pana Organisty w naszym kościele. Dzisiaj na Mszy św. zostaną poświęcone opłatki.
 16. Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.
 17. Jutro (poniedziałek) o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP w Domu Katechetycznym rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska