MENU

Ogłoszenia parafialne, 27.08.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 27.08.2023


 1. Dzisiaj w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienie za zbiory i modlitwa o błogosławieństwo Boże w pracy ludzkiej.
 2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie.
 3. W piątek 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w  piątek od godz. 16.30.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek 1 września od godz. 8.00.
 7. W sobotę 2 września Msza św. rano będzie o godz. 8.00. O godz. 7.30 odmówimy różaniec, który poprowadzi Róża św. Józefa. W czasie różańca będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie różańcowej.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, chcących ochrzcić dzieci we wrześniu.
 9. Przypominamy, że nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (środa) i do Bożego Miłosierdzia (czwartek) są o godz. 17.30
 10. Do soboty 2 września można się jeszcze zapisać na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów w Markowej. Koszt wyjazdu to 50 zł.
 11. Prosimy o wpłatę zaliczki do końca sierpnia wszystkich, którzy się zapisali na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a jeszcze tego nie uczynili.
 12. Prosimy bardzo mieszkańców ul. Wspólnej i Granicznej (do p. Piecuchów) o wykoszenie trawy wokół kościoła. O zorganizowanie chętnych prosimy pana Mieczysława Zawiślaka.
 13. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża bł. Karoliny.  Modlić się będziemy w intencji ofiar II Wojny Światowej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
 15. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty do wieczności śp. Apolonia Jerzak zam. przy ul. Sikorskiego i śp. Honorata Skórska  zam. przy ul. Granicznej. Polecajmy Je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska