MENU

Ogłoszenia parafialne, 26.03.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 26.03.2023

 1. Dziś o godz. 17.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  a bezpośrednio po nich będzie Msza św. Na Gorzkich Żalach będzie składka na  kwiaty do Bożego Grobu i ubranie kościoła na Święta Wielkanocne.
 2. W piątek Droga Krzyżowa będzie ulicami Dębiny. Rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 18.30. Przejdziemy ul.: Dmowskiego, Andersa, Paderewskiego, Dębową i wrócimy do Kościoła główną bramą od dolnego parkingu. W piątek nie będzie drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i o  19.00.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie ministrantów i lektorów.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W sobotę  (1 kwietnia) od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii do piątku.
 6. W pierwszą sobotę (1 kwietnia) o godz. 7.30 będzie różaniec pokutny, który odmówi Róża św. Kingi, następnie o godz. 8.00 będzie Msza św. i po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz medytacja pierwszosobotnia. W sobotę po Mszy św. wieczorowej, będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna dla chcących ochrzcić dzieci w kwietniu.
 7. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek. Godziny spowiedzi podamy w przyszłą niedzielę.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 11.00. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia będzie również rozwiązanie VI Konkursu Palm Wielkanocnych przy naszej Parafii. Rozpoczęcie będzie przed kościołem na górnym parkingu o godz. 10.45. Tam będzie również poświęcenie palm. W związku z tym informujemy, że parking górny będzie wtedy częściowo wyłączony z użytku. Zachęcamy do udziału. Jeszcze do jutra można zgłosić palmy do konkursu. Szczegóły na plakacie. Palmy należy dostarczyć do dolnego kościoła p.w. MBNP w Gorlicach – Gliniku:
  – w czwartek 30 marca 2023 w godz. od 16.30 do 18.00;
  – w piątek 31 marca 2023 w godz. od 10.30 – 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża  św. Rity.  Modlić się będziemy o dobre przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania.
 10. W Niedzielę Palmową zapraszamy do udziału w „Marszu Papieskim” w obronie Św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy o godz. 14.00 przy kościele pw. św. Jadwigi Królowej, następnie przejdziemy do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli, który został wybudowany jako wotum wdzięczności za wybór Jana Pawła II. 
 11. W 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, udekorujmy gorlickie domy wizerunkami JP II, papieskimi i narodowymi flagami. O godz. 21.37 (w godzinie śmierci Ojca św.) zapalmy w naszych oknach świece – wyraz naszej pamięci i wdzięczności.
 12. Przy wyjściu z kościoła Szkolne Koło Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne po 8 zł.
 13. Akcja charytatywna, Wielkanoc 2023  zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii przez Szkolne Koła „Caritas” w sklepach spożywczych: na osiedlu Szopena w „Centrum”, na osiedlu Górnym w „Hitpolu” (baza PKS) oraz przy Fabryce Maszyn w sklepie ABC.  W sklepach będą wystawione kosze a przy nich będą wolontariusze z identyfikatorami. Do koszy możemy składać przede wszystkim produkty żywnościowe. Akcja będzie miała miejsce w najbliższy czwartek i piątek (30 – 31 marca).
 14. Planujemy w tym roku z parafii zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów Włoch, w dniach 28 czerwca do 7 lipca. Koszt pielgrzymki to 450 € i 1100 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
 16. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Barbara Pawlus zam. przy ul. Wyszyńskiego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska