MENU

Ogłoszenia parafialne, 26.02.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 26.02.2023

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych
 2. W Wielkim Poście, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  – piątek godz. 17.00 – Droga Krzyżowa ;
  godz. 19.00  – Droga Krzyżowa;
  – niedziela godz. 16.30Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św.
 3. W dniu dzisiejszym parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach przeżywa uroczystości odpustowe, ku czci Pana Jezusa w Więzieniu. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas „Kiermasz Ciast”: tym którzy upiekli i przynieśli ciasto, wszystkim, którzy zakupili paczki ciastek, i paniom z Caritasu za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji. Zebraliśmy 6,360 zł.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00. W czwartek, po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna, dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w marcu.
 6. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek: ks. Robert od godz. 7.00 i ks. Proboszcz  od godz. 8.00.
 7. W sobotę 4 marca Msza św. rano będzie o godz. 8.00. O godz. 7.30 odmówimy różaniec, który poprowadzi Róża św. Rity. W czasie różańca będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie różańcowe. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
 8. Najbliższa niedziela, 5 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.  Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 9. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Jadwigi.  Modlić się będziemy w intencji Papieża Franciszka.
 10. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
 11. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
 12. W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania z klasy VII. Po Drodze Krzyżowej będzie dla nich spotkanie.
 13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie 1,5 % podatku za rok 2022 na akcję Bliźni w potrzebie.
 14. Zapowiadany Konkurs Palm Wielkanocnych będzie miał miejsce w Niedzielę Palmową 2 kwietnia. Więcej szczegółów na stronach internetowych naszej parafii i MZSz nr 3.
 15. Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Przysposabiająca do pracy w Domu Caritas w Gorlicach prowadzą nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy dzieci i młodzież z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Zapisy przy ul. Konopnickiej 21.
 16. Przy parafii Narodzenia NMP w Gorlicach organizowany jest w dniach od 3-5 marca kurs ewangelizacyjny „Umiłowany uczeń Pana”.
 17. W czwartek 2 marca w parafii św. Jadwigi Królowej rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska