MENU

Ogłoszenia parafialne, 25.12.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 25.12.2022

        W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

  1. Serdeczne podziękowanie chcemy złożyć wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu kościoła. Pani Marii Guzik za  wykonanie dekoracji świątecznych.  Panom, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła do uroczystości. Serdeczne podziękowanie dla ks. Roberta i młodzieży z KSM-u za przygotowanie Szopki i udekorowanie choinek. Dziękujemy młodzieży z KSM-u, Ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i dzieciom z Caritas za pomoc w rozprowadzaniu świec Caritas, kartek świątecznych. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.30
  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana Męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny. Składka w to święto tradycyjnie przeznaczona jest na działalność Instytutu Pastoralno-Teologicznego w Rzeszowie. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie owsa.
  4. W ten świąteczny czas chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w Akcję Charytatywną Boże Narodzenie 2022. Właścicielom i pracownikom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki; młodzieży ze szkolnych Kół Caritas za zbieranie towarów po sklepach; ks. Robertowi, katechetom świeckim i paniom z reaktywowanego Koła Caritas za rozprowadzenie zebranych darów. Przede wszystkim składamy „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy złożyli dary. Niech Chrystus Pan wynagrodzi szczodrze dobroć serca.
  5. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek odwiedzin podamy w dniu jutrzejszym.
  6. Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła. Jest nowy numer czasopisma Miłujcie się i Znak Łaski.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska