MENU

Ogłoszenia parafialne, 25.09.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 25.09.2022


 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz.  11.00 ks. bp Krzysztof Kudławiec odprawi swoją Mszę prymicyjną. Polecajmy w naszych modlitwach Bożej opiece naszego Rodaka.
 2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.00. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci, które w pierwszym dniu otrzymają plansze, na których będą zbierać codziennie naklejki. W ten sposób stworzą szczególny list adresowany do Matki Bożej, który na koniec stanie się ich modlitwą. Na pierwsze nabożeństwo różańcowe, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Zostaną wtedy poświęcone i rozdane różańce.
 3. Do piątku Msze  św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00. Od piątku
  1 października Nabożeństwa Różańcowe będą o godz. 17.00 i bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza św.
 4. 1 października wypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. rano będzie o godz. 8.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie różaniec i możliwość spowiedzi. Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny.Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Medytacja.
 5. Z nabożeństwem różańcowym będą połączone nabożeństwa parafialne.
 6. W przyszłą niedzielę 2 października będziemy przeżywać zewnętrzny obchód wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej okazji o godz. 17.00 zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. W tym roku będziemy rozważać Część Chwalebną Różańca Świętego.
 7. Prosimy Członków Żywego Różańca o przygotowanie ołtarzy na procesję. Panów prosimy w niedzielę 2 października na godzinę 15.30 o ustawienie ołtarzy, a Panie na godz. 16.00 o ubranie ołtarzy: I tajemnica Róże św. Kingi i św. Anny; II tajemnica Róże bł. Karoliny i bł. Anieli Salawy; III tajemnica: Róża św. Moniki; IV tajemnica Róże św. Rity i św. Faustyny; V tajemnica będzie przy ołtarzu głównym w kościele i bardzo prosimy, aby ołtarz przygotowała Róża św. Jadwigi.  Prosimy Panie i Panów należących do Żywego Różańca o wystąpienie ze światłem, niesienie chorągwi i baldachimu, a parafian o liczny udział w tym pięknym nabożeństwie. W przyszłą niedzielę w związku z modlitwą różańcową odmawianą w procesji wokół kościoła nie będzie modlitwy  o godz. 8.30.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
 9. W dniu 2 października w godzinach 10.30 – 13.00, w związku z odbywającym się wyścigiem kolarskim na niżej wymienionych ulicach będzie wstrzymany ruch drogowy: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Wincentego Pola, ul. Chopina oraz ul. Solidarności.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska