MENU

Ogłoszenia parafialne, 25.06.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 25.06.2023

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z tej racji możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Bardzo dziękuję ks. Maciejowi Nowickiemu z parafii św. Stanisława BM w Jaśle za wygłoszone kazania odpustowe i poprowadzenie uroczystej Sumy o godz. 11.00. Podziękowania składam także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia dzisiejszej uroczystości:
  a) mieszkańcom ul. Granicznej, Leśnej i Zagórzańskiej, którzy pod przewodnictwem pana Piotra Rutany wykosili trawę i posprzątali obejście wokół kościoła i plebanii;
  b) Zarządowi Górnego osiedla za zakup środków czystości do sprzątania kościoła;
  c) Różom różańcowym, które wystąpiły ze światłem, panom niosącym baldachim i chorągwie;
  d) rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami na procesji;
  e) Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritasowi, Chórowi parafialnemu oraz panu kościelnemu i organiście.
 2. Dzisiejszym odpustem rozpoczynamy w naszej parafii duchowe przygotowanie do Misji Świętych, które odbędą się od 1 do 7 października 2023 roku. Polecajmy Księdza Misjonarza i naszą wspólnotę modląc się codziennie o żywą wiarę dla nas.
 3. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  a) w środę – św. Ireneusza – biskupa i męczennika
  b) w czwartekuroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 16.00 i 18.00. Składka będzie przeznaczona na Świętopietrze.
 4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00. O 7.30 odmówimy różaniec wynagradzający, który poprowadzi Róża św. Jadwigi, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowe rozważanie. W czasie różańca będzie możliwość spowiedzi.
 5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o 8.30 poprowadzi Róża św. Faustyny. Będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży przeżywających wakacje. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 6. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców pod hasłem „Bądźcie moimi świadkami”. Uroczysta Msza św. na Jasnogórskim szczycie o godz. 12.00.
 7. 5 lipca do godz. 11.30 na górnym parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Dochód z akcji przeznaczony będzie na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer kwartalnika „Trwajcie w miłości”.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Karol Gąsienica, zam. przy ul. Wspólnej i śp. Anna Tokarska, zam. przy ul. Sikorskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska