MENU

Ogłoszenia parafialne, 24.04.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 24.04.2022

1.W dniu 22 kwietnia 2022 roku Ojciec Święty Franciszek mianował pochodzącego z naszej parafii ks. Krzysztofa Kudławca biskupem Diecezji Daule, będącej częścią metropolii Guayaquil w Ekwadorze. Polecajmy w naszych modlitwach osobę księdza biskupa nominata i jego posługę wstawiennictwu naszej Patronki.

2.Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z okazji niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będzie odprawione w naszym kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czasie, którego odśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bardzo gorąco zapraszamy.

3.Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas.

4.W dzisiejszą niedzielę jest okazja by podziękować wszystkim, którzy włączyli się w świąteczną akcję Wielkanoc 2022. Dziękujemy tym, którzy złożyli produkty do koszy, młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas, która przez trzy dni dyżurowała w sklepach i ks. Robertowi z młodzieżą za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla potrzebujących. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy właścicielom,kierownikom i pracownikom sklepów, w których mogliśmy przeprowadzić akcję. „Bóg zapłać”

5.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną,czyli o godz. 17.30. Z nabożeństwem majowym będziemy łączyć w środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa majowe w niedzielę będą również przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy gorąco dzieci do udziału w nabożeństwach majowych.

6.We wtorek 26 kwietnia obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski, przeniesioną ze względu na Oktawę Wielkanocy z 23 kwietnia.

7.We wtorek na 16.30 przychodzą dzieci z klas III-ich z rodzicami, do kościoła na próbę przed I Komunią św.

8.Modlitwę Różańcową w przyszłą niedzielę o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Rity. Modlić się będziemy w intencji biskupa nominata ks. Krzysztofa Kudławca..

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 czynna jest biblioteka parafialna. Zapraszamy.

10.Szczepienie zwierząt przeciw wściekliźnie – z kartki.

11.W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Jan Zastępa zam. przy ul. Chopina i śp. Czesław Grabowski zam. przy ul. Wyszyńskiego. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska