MENU

Ogłoszenia parafialne, 20.03.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 20.03.2022

1.Dzisiaj po południu o godz. 16.30 będą Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a po nich bezpośrednio Msza św.

2.W piątek

Droga Krzyżowa

– o godz. 17.00-dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci i po niej Msza św.

– o godz. 19.00-przygotowana przez młodzież dla młodzieży i dla wszystkich starszych, którzy wcześniej nie mieli możliwości. Na tę Drogę Krzyżową przychodzą obowiązkowo kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu.

3.W piątek 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie rozpoczęcie Duchowej Adopcji.Zapraszamy do udziału. Deklaracje Duchowej Adopcji są wyłożone przy wyjściach ze świątyni. Chętnych prosimy o zabranie deklaracji i przyniesienie wypełnionych w piątek na Mszę św. wieczorową.

4.W piątek, na prośbę papieża Franciszka, o godz. 17.00 (przed Drogą Krzyżową) w łączności z całym Kościołem odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.Również w piątek wypada 30 – ta Rocznica utworzenia Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych pasterzach i całej Diecezji.

6.W środę po Mszy św. wieczornej będzie egzamin dla kandydatów do bierzmowania.

7.W środę 23 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej. Rodziców prosimy o dopilnowanie, aby dzieci brały udział w rekolekcjach. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie.

8.W czwartek 31 marca rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne, które potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Rekolekcje wygłosi ks. Łukasz Soczek – saletyn. Zaplanujmy już dzisiaj czas na ćwiczenia rekolekcyjne. Program podamy w przyszłą niedzielę.

9.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową. o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Józefa. Modlić się będziemy w intencji Ks. Rekolekcjonisty.

10.Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

11.Przypominamy, że w nocy z 26/27 marca następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Zegar przesuwamy jedną godziną do przodu.

12.Nie zapomnijmy zabrać prasy na niedzielne popołudnie. Zapraszamy do biblioteki parafialnej. Czynna jest w niedziele po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

13.Parafia Narodzenia NMP w Gorlicach w dniu 26 marca, organizuje wyjazd w Bieszczady na Drogę Krzyżową na Tarnicę. Rozpoczniemy Mszą św. w Bazylice o godz. 5.00. Wyjazd o godz. 6.00 z Rynku. Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisy do piątku w kancelarii parafialnej przy Bazylice.

14.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Emilia Wantuch zam. przy ul. Sikorskiego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska