MENU

Ogłoszenia parafialne, 19.06.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 19.06.2022

  1. Dzisiaj nasza wspólnota przeżywa odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Tomasz Kołodziej.
  1. Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Dolnego Osiedla przy ul. Chopina za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, przygotowanie osiedla i przyozdobienie okien. Bóg zapłać również Różom Różańcowym za wystąpienie ze światłem i niesienie baldachimu, panom, którzy przywieźli konstrukcje pod ołtarze. Dzięki składamy Panu kościelnemu, panu organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Szkolnemu Kołu Caritas, KSM-owi oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom biorącym udział w procesji. Podziękowania składamy Policji, za dopilnowanie bezpieczeństwa na drodze w czasie procesji.
  2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta wieczorna będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym  i procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  3. W czwartek tj. 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej procesji będzie błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dla dzieci, które przez całą oktawę przychodziły na Mszę św. i procesję, by sypać kwiaty i dzwonić będzie przygotowane coś słodkiego. Msza św. w czwartek będzie o godz. 18.00.  Nie będzie Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św.
  4. W piątek 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie bę­dzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku dla Szkół Średnich będzie w piątek o godz. 8.00, a dla Szkoły Podstawowej godz. 9.00. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok.
  6. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Kingi. Modlić się będziemy w intencji Księdza Biskupa Krzysztofa Kudławca.
  7. W sobotę 2 lipca organizowana jest pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd 2 lipca o godz. 5.00 z Gorlickiego rynku. Zapisy do 26.06.22 w zakrystii.
  8. Zachęcamy do udziału w 45. Pieszej Pielgrzymce Rzeszowskiej na Jasną Górę. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymka.rzeszow.pl lub u przewodnika ks. Pawła Gąsiora w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.
  9. Zabierzmy ze sobą prasę katolicką na niedzielne popołudnie.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska