MENU

Ogłoszenia parafialne, 18.12.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 18.12.2022


 1. Dzisiejsza niedziela jest czwartą, ostatnią niedzielą Adwentu.
 2. Po Mszach św. Młodzież z KSM-u rozdaje sianko na stół wigilijny z cytatem Pisma św. Sianko będzie wystawione w kościele przez cały tydzień i będzie możliwość zabrania go do domu.
 3. W zakrystii u pana kościelnego można jeszcze nabyć opłatki.  Są również do nabycia małe świece na stół wigilijny w cenie 10 zł.
 4. Przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. We wtorek będzie nasza spowiedź parafialna. Spowiedź do południa będzie od godz. 10.00 do godz. 12.00. Po południu spowiedź rozpocznie się o godz. 14.30 i potrwa do godz. 17.30 z przerwą od godz. 16.00 do 16.30. Zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z okazji do spowiedzi.
 5. W piątek zakończenie rorat o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, które przychodziły na Msze św. roratnie przez cały adwent, z wyklejonymi planszami. W sobotę 24 grudnia, Msza św. rano będzie o godz. 7.00. W sobotę wieczorem Mszy św. nie będzie.
 6. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech nie zabraknie na niej:
  – czytania Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata (fragment ten znajduje się w Ewangelii św. Łukasza w rozdziale drugim);
  – wspólnej modlitwy całej rodziny;
  – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń;
  – wspólnego śpiewu kolęd.      
 7. Wigilia to również okazja do pojednania w naszych rodzinach i w sąsiedztwie. Naszą pamięcią w ten wigilijny wieczór obejmijmy tych, którzy odeszli już od nas do wieczności; narodach, które na skutek wojen nie zaznają spokojnych i radosnych świąt. Modlitwą obejmijmy biednych, samotnych, chorych. W Wigilię tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   
 8. Pasterkę odprawimy o godz. 24.00.
 9. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Do południa porządek Mszy św. będzie niedzielny.Mszy św. wieczorem o godz. 17.30 w tym dniu nie będzie  
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać panom Stanisławowi i Januszowi Berkowicz oraz młodzieży z KSM-u za odśnieżenie obejścia Kościoła.
 11. W dniu jutrzejszym (poniedziałek) od godz. 14.00  będą  rozwożone paczki przedświąteczne dla potrzebujących w parafii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska