MENU

Ogłoszenia parafialne, 18.09.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 18.09.2022

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazy. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Diecezjalne Katolickie Radio VIA.
 2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 3. W przyszłą niedzielę 25 września na Mszy św. o godz. 11.00 ks. bp. Krzysztof Kudławiec odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Zapraszamy parafin do wspólnego dziękczynienia i modlitwy w intencji naszego Rodaka Biskupa. Po Mszy św. będzie prymicyjne błogosławieństwo księdza Biskupa Krzysztofa.
 4. Do błogosławieństwa prymicyjnego przywiązana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego, dlatego aby umożliwić jego zyskanie codziennie przez cały tydzień, pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.
 5. W zawiązku z uroczystościami, bardzo prosimy na wtorek 20 września na godz. 8.30 parafian do uporządkowania obejścia kościoła. Prosimy mężczyzn do wykoszenia trawy i panie do wyplewienia rabat i pozamiatania obejścia. Do prac można dołączyć po południu. W razie potrzeby, bądź niepogody prace będą kontynuowane w środę. Jeśli ktoś ma taką możliwość to prosimy zabrać kosiarki do trawy, grabki, motyczki.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej, będzie próba w kościele, dla wszystkich zaangażowanych w liturgię Msz św. prymicyjnej.
 7. Nabożeństwa parafialne w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czwartek do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, a po nich Msza św.
 8. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża bł. Anieli Salawy. Będziemy się modlić w intencji kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W środę 21 września jest Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Módlmy się w tym dniu w intencji tegorocznych maturzystów.
 10. W czwartek 22.09 na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się: O zdrowie i Boże błog. dla mieszkańców bloków przy ul. Chopina 11 i 13;
 11. 2 października tradycyjnie po południu będzie wokół kościoła procesja Różańcowa. Rozważać będziemy Tajemnice Chwalebne. Prosimy by Róże Różańcowe przygotowały Ołtarze.
 12. Zabierzmy ze sobą do domu prasę katolicką. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska