MENU

Ogłoszenia parafialne, 18.06.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 18.06.2023

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii wypada odpust z racji wspomnienia Matki Bożej  Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Mszy św. będzie  przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Maciej Nowicki,  wikariusz, który pracuje w Jaśle w parafii św. Stanisława Biskupa. Na uroczystości Odpustowe bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną. Niech obecność na sumie odpustowej będzie wyrazem wdzięczności wobec Matki Bożej za Jej Matczyne serce, wstawiennictwo, opiekę i błogosławieństwo. Prosimy Róże Różańcowe o wystąpienie ze światłem, niesienie baldachimu i chorągwi. Prosimy, by dzieci sypały kwiaty i dzwoniły.
 2. W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 będzie Msza św. dla szkół średnich, a o godz. 9.00 dla szkoły podstawowej . Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok. Od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość  skorzystania ze spowiedzi św. przed zakończeniem roku szkolnego i przed Odpustem.
 3. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Moniki. Modlić się będziemy w intencji rolników.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  – w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnik
  – w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
 5. Bardzo prosimy o wykoszenie trawy wokół kościoła przed Uroczystością Odpustową. Prosimy o to mieszkańców z ul. Granicznej, Leśnej i Zagórzańskiej. Prosimy, aby pracę zorganizował pan Piotr Rutana.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.
 7. Dzisiaj w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zorganizowany jest festyn parafialny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy. Program wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 8. 4 sierpnia z Rzeszowa wyruszy 46 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Matko Kościoła prowadź”. Każdy kto chce uczestniczyć w pielgrzymowaniu ma zapisać się przez system rejestracyjny znajdujący się na stronie pielgrzymki. Będzie również możliwość 1-dniowego, sztafetowego pielgrzymowania dla rejonu gorlickiego. Wyznaczony dzień to 6 sierpnia (niedziela). Zapisy i cały regulamin na stronie https://pielgrzymka.rzeszow.pl. Kontaktować można się również z przewodnikiem grupy bł. Karoliny ks. Pawłem Gąsiorem 721 642 118.
 9. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 24.06 – 01.07.2023. Informacje w parafii Narodzenia NMP w Gorlicach.
 10. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zdzisława Krzysztoń zam. przy ul. Wyszyńskiego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…
 11. W najbliższym tygodniu będą odprawione niektóre z Mszy św. zamówionych przez mieszkańców Górnego Osiedla.

  UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  DIECEZJALNE RADIO VIA

   

  ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

   

  NOWENNA

   

  DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

  cropped-obraz-mbnp-1.jpg

  O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

  VIDEO

   

  VIDEO

   

  AUDIO

   

  AUDIO

   

  TWITTER

   

  FACEBOOK

   

  WIADOMOŚCI

  WIADOMOŚCI

  RADIO WATYKAŃSKIE

  KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

  DIECEZJA RZESZOWSKA

  RADIO WATYKAŃSKIE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  YOUTUBE

  KSM GORLICE GLINIK

  FACEBOOK

  @diecezjarzeszowska