MENU

Ogłoszenia parafialne, 17.09.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 17.09.2023


  1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazy. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Diecezjalne Katolickie Radio VIA.
  2. Dziś wspominamy 84 – tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tamtej napaści.
  3. Jutro, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii na wspólną modlitwę do Stanisława Kostki. Po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM-u przygotowała czuwanie modlitewne. Na Mszę św. i czuwanie obowiązkowo przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII.
  4. Nabożeństwa parafialne w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czwartek do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, a po nich Msza św.
  5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową  o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Moniki. Będziemy się modlić w intencji kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W ostatnim czasie, ze względów zdrowotnych, zakończył swoją sześcioletnią posługę w zakrystii Pan Kościelny Krzysztof Skórski. Dziękujemy panu Krzysztofowi, jako wspólnota parafialna, ale też i kapłani za te lata pracy w kościele, za otwieranie kościoła, przygotowywanie Mszy św., troskę o paramenty liturgiczne,  obsługę pogrzebów, ślubów i wszelkich parafialnych Uroczystości – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie i potrzebne dla Niego łaski. W związku z tym poszukujemy kandydata do posługi Kościelnego – zakrystianina. Chętne osoby do podjęcia tej funkcji prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Nie jest to posługa bezinteresowna. Parafia partycypuje w utrzymaniu kościelnego poprzez ofiary składane z racji pogrzebu, ślubu czy roznoszenia opłatków.
  7. W środę 20 września jest Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Módlmy się w tym dniu w intencji tegorocznych maturzystów.
  8. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
  9. Zabierzmy ze sobą do domu prasę katolicką. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest nowy numer kwartalnika „Magazyn Niedziela”. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska