MENU

Ogłoszenia parafialne, 17.03.2024

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 17.03.2024

 1. Dziś o godz. 16.45  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,  a bezpośrednio po nich będzie Msza św. Na Gorzkich Żalach będzie składka na  kwiaty do Bożego Grobu i ubranie kościoła na Święta Wielkanocne.
 2. We wtorek 19 marca wypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. i patrona Kościoła. Jest to patron Ks. Kanonika Józefa Makowskiego. Msza św. w intencji ks. Józefa zostanie odprawiona wieczorem o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta. W modlitwach pamiętajmy też o śp. Ks. Prałacie Józefie Micku, którego św. Józef również był Patronem.
 3. W środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. przychodzą z rodzicami kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VIII na spotkanie z wizytatorem diecezjalnym. Kandydaci przynoszą ze sobą uzupełnione indeksy.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych w budynku plebanii.
 5. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zbiórka ministrantów.
 6. W piątek Droga Krzyżowa będzie ulicami Dębiny. Rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 18.00. Przejdziemy ul.: Dmowskiego, Andersa, Paderewskiego, Dębową i wrócimy do Kościoła główną bramą od dolnego parkingu. W piątek nie będzie drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i o  19.00.
 7. W sobotę 23 marca w naszej parafii będzie spowiedź przed Wielkanocą. Spowiadać będziemy do południa, od godz. 9.00 do 12.00  przerwą o 10.30 11.00. Po Południu spowiedź będzie od godz. 16.00 do 17.30. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, szczególnie do południa.
 8. Również w sobotę po południu od godz. 13.00 będziemy  odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy zapisywać wszystkich chorych w zakrystii do piątku.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Uroczyste poświęcenie palm będzie na Mszy św. o godz. 11.00. Rozpoczęcie będzie przed kościołem na górnym parkingu o godz. 10.45. Tam będzie również poświęcenie palm. W związku z tym informujemy, że parking górny będzie wtedy częściowo wyłączony z użytku. Zachęcamy do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża  bł. Karoliny.  Modlić się będziemy o dobre przeżycie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania.
 11. Akcja charytatywna, Wielkanoc 2024  zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii przez Szkolne Koła „Caritas” w sklepach spożywczych: na osiedlu Szopena w „Centrum”, na osiedlu Górnym w „Hitpolu” (baza PKS) oraz przy Fabryce Maszyn w sklepie ABC.  W sklepach będą wystawione kosze a przy nich będą wolontariusze z identyfikatorami. Do koszy możemy składać przede wszystkim produkty żywnościowe. Akcja będzie miała miejsce w najbliższy czwartek i piątek (21 – 22 marca).
 12. Trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska