MENU

Ogłoszenia parafialne, 16.10.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 16.10.2022


 1. Dzisiaj z racji XXI Dnia Papieskiego będzie zbiórka do puszek przed naszym kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś przypada 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 2. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 3. Trwa miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 17.00, a po nim Msza św. Zapraszamy do udziału.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  – we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników Służby Zdrowia. Polecajmy w naszych modlitwach personel medyczny.
  – w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego;
  – w sobotę – wspomnienie Św. Jana Pawła II;
 5. W czwartek z racji wspomnienia św. Jana Kantego – Patrona naszej szkoły, na godz. 8.00 zapraszamy całą społeczność szkolną Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 i chętnych parafian do kościoła. Tutaj rozpoczniemy Uroczystości ku czci Patrona inscenizacją przygotowaną przez Szkolne Koło „Caritas”. Po przedstawieniu będzie Msza św. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami przechodzą przejdą do szkoły.
 6. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Moniki. Modlić się będziemy w intencji Misjonarzy i Misji.
 7. Kartki na wypominki listopadowe i roczne można zabierać przy wyjściu z kościoła i wypełnione składać w zakrystii do końca listopada. Od nowego roku liturgicznego wypominki będziemy czytać nie w czasie nabożeństw środowych i czwartkowych, ale w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00. Wszystkie wypominki roczne będą rozłożone na dwie części i będą czytane co drugą niedzielę.
 8. Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze przy wyjściach z naszego kościoła. Chciejmy wesprzeć naszą młodzież zakupując u  Niej znicze.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
 10. Dzisiaj, 16 października, w godzinach od 10.00 – 16.00, podczas akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Iwony i  innych”, na Gorlickim Rynku i w Szkole Medycznej przy ul. Jagiełły można się będzie zarejestrować, jako potencjalny Dawca szpiku. Rejestrować się mogą osoby w wieku od 18-55 lat.
 11. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Patryk Hudzik zam. Przy ul. Chopina. Polecajmy Jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska