MENU

Ogłoszenia parafialne, 15.05.2022

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 15.05.2022

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św.
  2. W piątek – 20 maja wypada 22-ga rocznica sakry biskupiej naszego Ordynariusza ks. biskupa Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
  3. W piątek o godz. 9.30 –  w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek na Mszy św. wieczornej kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkanie z wizytatorem diecezjalnym przed bierzmowaniem. Kandydaci przychodzą obowiązkowo z rodzicami na Nabożeństwo majowe i Mszę św. Obowiązkowo przynoszą ze sobą wypełnione indeksy. Brak indeksu na spotkaniu będzie skutkował niedopuszczeniem do bierzmowania.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
  6. Ks. bp. nominat Krzysztof Kudławiec końcem maja powraca do Ekwadoru, gdzie 25 czerwca przyjmie sakrę biskupią i obejmie swoją diecezję. Zawsze wspieraliśmy naszego rodaka modlitwą i ofiarą w jego kapłańskiej posłudze na misjach. W tym roku chcemy również wesprzeć go finansowo. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy dla ks. Krzysztofa jak dar naszej wspólnoty dla Rodaka Biskupa. Zechciejmy włączyć się w ten Dar Serca.
  7. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową  o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Faustyny. Będziemy się modlić o obfite plony i błogosławieństwo w ludzkiej pracy.
  8. Już niedługo wakacje. Diecezjalne  organizacje młodzieżowe: KSM, LSO, RAM, Ruch Światło i Życie  przygotowały rekolekcyjne turnusy wakacyjne dla różnych grup parafialnych. W gablotce wywieszone są terminy tych rekolekcji. Zachęcamy młodzież do zapoznania się z terminami turnusów i skorzystania z propozycji na wakacyjny wypoczynek.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła i tam ją można nabywać. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 otwarta jest Biblioteka parafialna. Zapraszamy.
  10. Urząd Miejski w Gorlicach przypomina o zbliżającym się terminie składania obowiązkowych deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklaracje należy złożyć zarówno dla budynków mieszkalnych jak i niemieszkalnych. Szczegółowych informacji oraz pomocy w uzupełnianiu dokumentów udziela Ekodoradca z godzinach pracy Urzędu. Termin składania deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska