MENU

Ogłoszenia parafialne, 12.03.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 12.03.2023

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał oświadczenie w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. Przewodniczący KEP podkreślił, że św. Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. „Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie” dla milionów Polaków – zauważył. „W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro” – dodał. Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że „autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła”. Dodał, że „nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny”. Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża
 2. Dzisiaj po południu o godz. 16.30 będą Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a po nich bezpośrednio Msza św.
 3. W najbliższy piątek 17 marca rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje  parafialne, które poprowadzi ks. Wojciech Niemiec. Porządek rekolekcji dostępny tutaj.
 4. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową. o godz. 8.30  poprowadzi Róża św. Józefa. Modlić się będziemy w intencji Ks. Rekolekcjonisty oraz o dobre owoce rekolekcji.
 5. W przyszłą niedzielę 19 marca imieniny obchodzić będzie ks. kanonik Józef Makowski. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla solenizanta. Pamiętajmy też w naszej modlitwie o śp. Józefie Micku, któremu patronował też św. Józef.
 6. W czasie kolędy wielu parafian pytało o Radę Parafialną. Początkiem lutego ogłosiliśmy zamiar tworzenia Rady. Do końca lutego należało do kancelarii zgłosić kandydatów z 7 wyznaczonych rejonów. Zgłoszono kandydatów tylko z trzech rejonów. Dalego prosimy jeszcze do końca rekolekcji parafialnych o zgłoszenie kandydatów. Prosimy też o modlitwę w tej intencji. Po rekolekcjach będziemy decydować jak tę sprawę rozwiązać.
 7. Składka z dzisiejszej niedzieli jest na cele inwestycyjne w parafii. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na fundusz rekolekcyjny.
 8. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne w cenie 8 zł.
 10. Nie zapomnijmy zabrać prasy na niedzielne popołudnie.  Zapraszamy do biblioteki parafialnej. Czynna jest w niedziele po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.
 11. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Jadwiga Dąbrowska zam. przy ul. Sikorskiego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska