MENU

Ogłoszenia parafialne, 12.02.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 12.02.2023


 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Na półkach z gazetami z gazetami są wyłożone karteczki na których można wpisywać intencje na to nabożeństwo. Skrzynka na intencje jest przy chrzcielnicy. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00
 3. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 4. Na prośbę przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiaj, przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórkę przeprowadzi Parafialny Zespół Caritas. Zechciejmy włączyć się w tą pomoc. Z góry dziękujemy za wszelkie ofiary, a Caritasowi za przeprowadzenie zbiórki.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. Przypominamy o „Kiermaszu ciast”, który będzie w przyszłą niedzielę przy naszej parafii. Celem kiermaszu jest zebranie funduszy, z których Caritas będzie mógł przychodzić z pomocą w nagłych potrzebach. Nie jest on związany z pomocą jakiejś konkretnej osobie, ani z świąteczną akcją. Przypominamy również, że ofiara składana przy okazji otrzymywania ciast nie jest „zapłatą” za paczkę ciastek, ale jest wsparciem, którego udzielamy.  Koszt produkcji jednej paczki ciastek to mniej więcej  15 zł.
  Bardzo prosimy jeszcze chętnych do pieczenia ciast. Prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii, oraz przyniesienie ciast w piątek 17 lutego po Mszy św. wieczornej, albo w sobotę 18 lutego od godz. 9.00 do salki parafialnej pod plebanią.
 7. Informujemy już dzisiaj, że w tym roku organizowany będzie zwyczajem lat ubiegłych Konkurs Palm Wielkanocnych. Regulamin i informacje będziemy podawać sukcesywnie.
 8. W najbliższym tygodniu, (w niektóre dni) będą odprawione msze św. w intencji śp.: Marii Głowy, Zofii Biskup, Zdzisława Czajki, Genowefy Kuś, Janiny Kuś, Marii Lepak, Teresy Liany, Józefa Mitusia i Heleny Ozgi. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z bieżącymi ogłoszeniami intencji na stronie internetowej parafii lub na tablicy ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska