MENU

Ogłoszenia parafialne, 11.06.2023

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Ogłoszenia parafialne, 11.06.2023


  1. Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom Górnego Osiedla za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, przygotowanie osiedla i przyozdobienie okien. Bóg zapłać również Różom Różańcowym za wystąpienie ze światłem i niesienie baldachimu, panom, którzy przywieźli konstrukcje pod ołtarze. Dzięki składamy Panu kościelnemu, panu organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Parafialnemu i Szkolnemu  Kołu Caritas, KSM-owi oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom biorącym udział w procesji. Podziękowania składamy Policji, za dopilnowanie bezpieczeństwa na drodze w czasie procesji.
  2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta wieczorna będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym  i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj procesja będzie po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W czwartek tj. 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej procesji będzie błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dla dzieci, które przez całą oktawę przychodziły na Mszę św. i procesję, by sypać kwiaty i dzwonić będzie przygotowane coś słodkiego. Msza św. w czwartek będzie o godz. 18.00.  Nie będzie Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św.
  4. W piątek 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie bę­dzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Kingi. Modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży.
  6. Zabierzmy ze sobą prasę katolicką na niedzielne popołudnie. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  7. Msza św. w intencji: Dziękczynnej z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla mieszkańców bloków przy ul. Sikorskiego 1 i Wyszyńskiego 33 będzie odprawiona  18 czerwca o godz. 11.00, a w intencji: Dziękczynnej z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla mieszkańców bloków przy Wyszyńskiego 17 i 19 będzie odprawiona  22 czerwca o godz. 18.00.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Zięba zam. przy ul Wyszyńskiego. Polecajmy Jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska