MENU

MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00

SYNOD 2021-2023

EPISKOPAT VIDEO

EPISKOPAT AUDIO

ODESZLI OD NAS

SŁUCHAJ RADIA VIA

ZNAJDŹ TRANSMISJĘ

Ogłoszenia parafialne

 • Ogłoszenia parafialne, 27.11.2022

  1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dla nas chrześcijan oznacza oczekiwanie na przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.
  2. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Matce Bożej. Zapraszamy do udziału w Roratach.
  3. Formą przygotowania do Bożego Narodzenia niech będą adwentowe postanowienia. Wśród nich zachęcamy do podjęcia abstynencji na Adwent. Księga Abstynencka wystawiona jest na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia i prosimy wpisywać swoje zobowiązania.
  4. W niedzielę, 4 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i  sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od 16.30 i w piątek od godz. 16.00.
  6. Chorych odwiedzimy z komunią św. w piątek. Ks. Robert o godz. 7.00, ks. Proboszcz od godz. 8.00.
  7. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej, będzie katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w grudniu.
  9. W sobotę Różaniec o  godz. 7.30. , Msza św. o godz. 8.00., po Mszy św. adoracja z rozważaniem różańcowym. Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi. W czasie różańca o godz. 7.30 będzie możliwość spowiedzi.
  10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o  godz. 8.30 poprowadzi Róża  bł. Karoliny. Modlić się będziemy w intencji katolików na wschodzie.
  11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
   – w środę – święto św. Andrzeja – Apostoła;
   – w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – Kapłana;
  12. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
  13. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła młodzież będzie rozprowadzać świece Caritas w cenie 20 zł duża i 10 zł mała.  Młodzież również będzie sprzedawała kartki świąteczne.
  14. Od młodzieży przy wyjściu z kościoła, można zabrać Torby Miłosierdzia Caritas, które można będzie napełnić zakupioną żywnością (najlepiej długoterminową) i wypełnione złożyć w kościele w przygotowanych koszach. Można również zakupić towar indywidualnie i w reklamówkach złożyć w koszach w kościele. Na święta towary zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
  15. Pan Kościelny i Pan organista będą rozprowadzali opłatki wigilijne. U Pana Kościelnego opłatki można nabywać w zakrystii. Pan organista będzie chodził po Dolnym Osiedlu z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Rozpocznie chodzenie w sobotę po Mszy św. porannej od ul. Bieckiej. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią wynagrodzenia za pracę Pana kościelnego i Pana Organisty w naszym kościele. Dzisiaj na Mszy św. zostaną poświęcone opłatki.
  16. Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.
  17. Jutro (poniedziałek) o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP w Domu Katechetycznym rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

ZOBACZ TAKŻE

INTENCJE MSZALNE

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

ZOBACZ

INTENCJE ZA ZMARŁYCH

MSZE ŚW. ZA ZMARŁYCH

ZOBACZ

ARCHIWUM OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH

ARCHIWUM OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH

SYNOD 2021-2023

EPISKOPAT AUDIO

EPISKOPAT VIDEO

RADIO VIA

MSZA ŚW. ONLINE

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

INSTAGRAM

@ksm_gorliceglinik

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK