Droga Krzyżowa - piątek, godz. 16:45 oraz 19:00 | Gorzkie Żale - niedziela, godz. 16:30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 17.03.2019 r.


1.II Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na misje. Wesprzyjmy ofiarą, w miarę swoich możliwości misjonarz pracujących na różnych kontynentach.

2.Przypominamy, że w naszym kościele w każ­dy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Dro­gę Krzyżową:

- o godz. 16.45-Droga Krzyżowa dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci a po niej Msza św.

- o godz.19.00- nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dla wszystkich starszych, którzy wcześniej nie mieli czasu.

w niedzielę:

- o godz. 16.30-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dla wszystkich, a po nich Msza św.

Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeń­stwach.

3.Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych nabożeństwach odprawianych o godz. 17.00:

-w czwartek do Bożego Miłosierdzia;

-w sobotę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Jest to patron Ks. Kanonika Józefa Makowskiego. Na Mszy św. wieczornej w tym dniu, modlić się będziemy w Jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta. W modlitwach pamiętajmy też o śp. Ks. Prałacie Józefie Micku, którego św. Józef również był Patronem.

5.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek 29 marca i potrwają do poniedziałku 1 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas ks. Tomasz Gałuszka – sędzia Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych zostanie podany w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas na nauki rekolekcyjne.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz.9.00 poprowadzi Róża Pani Anny Foryś . Modlić się będziemy o dobre owoce rekolekcji parafialnych.

7.Młodzież rozprowadza Baranki wielkanocne w cenie 5 zł za sztukę. Można również zabrać skarbonki wielkopostne, do których można składać zaoszczędzone pieniądze z podjętych wyrzeczeń wielkopostnych i w niedzielę Miłosierdzia Bożego zebrane oszczędności przeznaczyć na Caritas.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni i tam ją można nabywać. Biblioteka parafialna czynna jest w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy.

9.W minionym tygodni odeszli do wieczności śp. Zdzisław Sarnecki zam. przy ul. Wyszyńskiego i śp. Tadeusz Kwarciński zam. przy ul. Chopina. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

Polecamy