Nabożeństwa parafialne: w czwartek do Miłosierdzia Bożego i w sobotę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 15.09.2019 r.


1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele wychowania.

2.Dzisiaj obchodzimy też Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z akcją pomocy dla naszych parafian Macieja i Jakuba Walągów, zbiórka do puszek na Diecezjalne Katolickie Radio VIA będzie w przyszłą niedzielę.

3.Dzisiaj w Dębowcu Uroczystości Odpustowe. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył J.E. Bp Mieczysław Mokrzycki, o godz. 11.00.

4.Dzisiaj w łączności duchowej z Akcją Polska pod Krzyżem w Ropicy Polskiej o godz. 14.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa pod Krzyż Milenijny. Droga Krzyżowa na gorlicką Golgotę, również w duchowej łączności z uczestnikami akcji POLSKA POD KRZYŻEM – będzie o godz. 20.00, z kościoła św. Andrzeja Boboli. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.

5.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00poprowadzi Róża św. Faustyny. Modlić się będziemy w intencji wychowawców i nauczycieli.

6.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Korneliusz i Cypriana – męczenników;

- w środę- święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, Patrona Polski i Patrona dzieci i młodzieży Polskiej

- w piątek- wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy -Męczenników;

- w sobotę- święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.;

7.W środę przypada Święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży. W naszym kościele będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Od godz. 17.30 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w dolnym kościele, a o godz. 19.15 czuwanie modlitewne w kościele. Zakończenie około 19.45. Zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą oraz kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8. Kandydaci z kl. 7 otrzymają poświęcone modlitewniki i indeksy. Zapraszamy też dorosłych do wspólnej modlitwy za młodzież.

8.Dzisiaj po mszach dopołudniowych na dziedzińcu naszego kościoła zorganizowana zostanie sprzedaż ciast, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Jakuba i Macieja Walągów. Z góry dziękujemy za każdą okazaną pomoc. Trudno wyznaczać wysokość składanej ofiary, ale żeby akcja miała sens to wartość opakowania wynosi ok. 10 zł. Wypieki są swojskie wykonywane przez naszych parafian. Już dzisiaj chcemy podziękować, wszystkim, którzy upiekli i przynieśli ciasto. Serdeczne „Bóg zapłać”.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

10.Uczestników 42 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w niedziele 22 września o godz. 15.00 w parafii w Sękowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15:00 w zabytkowym kościele.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy