Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 19.05.2019 r.


1.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św.

2.W miniony czwartek, zmarł ks. Józef Hajduk – nasz rodak, który pracował w diecezji warmińskiej. Ks. Józef zmarł w wieku 84 lat. Msza św. pogrzebowa za ks. Józefa Hajduka będzie jutro – w poniedziałek o godz. 14.00 w naszym kościele, a następnie pochowany zostanie na cmentarzu parafialnym. Módlmy się w intencji naszego zmarłego rodaka kapłana.

3.Jutro - 20 maja wypada 19-ta rocznica sakry biskupiej naszego Ordynariusza ks. biskupa Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

4.W czwartek o godz. 12.00 -w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

- w piątek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych - jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Wielgosz Janiny. Będziemy się modlić o obfite plony i błogosławieństwo w ludzkiej pracy.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła i tam ją można nabywać. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 otwarta jest Biblioteka parafialna. Zapraszamy.

8.Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegóły informacyjne na plakacie i na stronie www.darna100.pl.

9.Caritas Diecezji Rzeszowskiej w czerwcu organizuje kolonię charytatywną dla 150 dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy. W związku z tym rozprowadzane będą w przyszłą niedzielę cegiełki w cenie 5zł, z których dochód będzie przeznaczony na organizację tej kolonii w tym roku.

10.Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zaprasza na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w czwartek. Gościem spotkania będą Ewa i Marek Skoczowie, którzy 22 lata żyją w małżeństwie i podzielą się świadectwem swojego życia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00.

11.W minioną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 przy wyjściu z kościoła rozdawane były ulotki. Chcemy poinformować, że czyniono to bez zgody żadnego z kapłanów naszej parafii. Treść tych ulotek, choć zawiera informacje o szacunku do Eucharystii, nie posiada kościelnego potwierdzenia


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy