Trwają wakacje. Pamiętajmy, że od Boga nie ma jednak urlopu. Planując wyjazdy i wycieczki zadbajmy o godne uczczenie niedzieli.

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 21.07.2019 r.


1.Zapraszamy na nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia (czwartek) i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota), o godz. 17.30.

2.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Janiny Wielgosz. Modlić się będziemy w intencji misjonarzy.

3.Czwartego sierpnia wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na pielgrzymkę można zapisać się w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach 21 lipca o godz. 15.00 na spotkaniu organizacyjnym.

4.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek- święto św. Marii Magdaleny;

- we wtorek- święto św. Brygidy – Zakonnicy – Patronki Europy;

- w środę - wspomnienie św. Kingi - Dziewicy;

- w czwartek- święto św. Jakuba Apostoła;

- w piątek- wspomnienie św. Joachima i Anny - rodziców NM Panny;

5.W czwartek – 25 lipca wypada dawne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. W czasie błogosławieństwa ministranci będą do puszek zbierać dobrowolne ofiary, które przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy. Akcja ta co roku organizowana jest przez MIVA Polska. Podczas błogosławieństwa u ministrantów można będzie nabyć breloczki ze św. Krzysztofem do kluczyków w cenie 5 zł.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy