MENU
CZYTASZ TERAZ

Nie zgub skarbu ! Zimowisko w Myczkowcach już za nami

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

„Nie zgub skarbu!” – pod takim hasłem, nawiązującym do ewangelicznych przypowieści o skarbie i perle(Mt 13,44-46), przebiegało od 29.01 do 02.02 parafialne zimowisko w Myczkowcach. Uczestniczyło w nim 33 dzieci i młodzieży, oraz animatorzy i opiekunowie.

DSC01441Wyjazd, zorganizowany przez parafię MB Nieustającej Pomocy w Gorlicach, miał nie tylko rekreacyjny, ale również profilaktyczno-edukacyjny charakter. Na podstawie tekstów Ewangelii uczestnicy byli zaproszeni do odkrycia prawdy, że ich życie (ewangeliczny skarb) ma wielką wartość, jest cenne i dlatego wymaga ze strony człowieka zaangażowania i odpowiedzialności. Kolejne dni służyły uświadomieniu zagrożeń, które niszczą ludzkie życie. Poprzez pracę w grupach, spotkanie z przedstawicielami Policji oraz zajęcia profilaktyczne uczestnicy odkrywali potencjalne zagrożenia i szukali sposobów wyjścia z problemów. Zajmowano się m.in. uzależnieniami od alkoholu, narkotyków oraz sprzętu elektronicznego, bezpieczeństwem w internecie, odpowiedzialnym korzystaniem z mediów i bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

Następny dzień był czasem poszukiwania sposobów na nudę i mądre zagospodarowanie czasu w swoim życiu. Zwieńczeniem pracy w grupach było napisanie „recepty na nudę” – każdy z uczestników miał okazję poczuć się jak lekarz wypisujący receptę dla pacjenta, tym razem ze środkami pomagającymi przezwyciężyć nudę.

Drugim elementem zimowiska był wymiar duchowy. Codzienna modlitwa, Eucharystia, były czasem odkrywania drugiej przypowieści – po poszukiwaczu pereł. Tym Poszukiwaczem jest Bóg, który widzi nas – każdego człowieka – jak cenną perłę, dla pozyskania której, gotów jest oddać wszystko. To „oddanie wszystkiego” dokonało się przez Jezusa, podczas Jego śmierci i zmartwychwstania.

Na zimowisku nie mogło zabraknąć czasu na zabawę, rozrywkę i turystykę. Warsztaty przyrodnicze, jazda konna, odwiedziny w mini-zoo oraz spotkanie z przewodnikiem bieszczadzkim były okazją aby lepiej poznać świat przyrody. Całość dopełniła wyprawa ścieżką turystyczną z Myczkowiec do Zwierzynia wokół przełomu Sanu. Ważnym punktem programu były codzienne zabawy na śniegu, jazda na sankach, konkurs budowli śnieżnych, a wieczorem, gry i zabawy, w tym zimowiskowy festiwal talentów.

W imieniu organizatorów składamy podziękowania dla Urzędu Miasta w Gorlicach za wsparcie w organizacji zimowiska.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska