MENU
CZYTASZ TERAZ

Ks. dr Marek Dyło kończy posługę wikariusza w naszej parafii i mianowany zostaje proboszczem w Święcanach

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 
ks dr Marek Dylo

Na mocy decyzji J.E. ks. bpa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby, ks.dr Marek Dyło kończy posługę duszpasterską w naszej parafii i jednocześnie z dniem 1.09.2021 mianowany zostaje nowym proboszczem w parafii pw. św. Anny w Święcanach.

Msza św. w intencji ks. Marka oraz pożegnanie z grupami parafialnymi i parafianami zostanie odprawiona w przyszłym tygodniu, a o dokładnym terminie będziemy informować w najbliższą niedzielę (5.09).

Ks. Marek pracuje w naszej parafii od 2017 roku. Przez 4 lata posługi duszpasterskiej dał się poznać jako gorliwy kapłan, który z wielką troską podchodzi do bliźniego i jego potrzeb. Wszyscy pamiętamy Jego zapał w niesieniu pomocy tam, gdzie było to potrzebne. Zbiórka i dystrybucja darów dla powodzian w Trzcinicy, pomoc w porządkowaniu skutków nawałnic, wkład w organizację turnusu wypoczynkowego dla dzieci z rodzin pogorzelców tegorocznych pożarów w Nowej Białej, a także niezliczona ilość spraw i inicjatyw, które znane są Panu…

Charyzmatyczny inicjator, aktywny uczestnik, sprawny koordynator. Bliskość i otwartość na drugiego człowieka znalazła swój wyraz w ogromnej sympatii dzieci i młodzieży, środowiska szkolnego, członków grup parafialnych, a także wszystkich parafian. Nawet w tak trudnym czasie pandemii, dzięki zaangażowaniu ks. Marka, mogliśmy łączyć się we wspólnocie poprzez transmisje internetowe.

Księże Marku, dziękujemy za każde Słowo, które do nas wygłosiłeś, za każdy uścisk dłoni, za każdy uśmiech, a w szczególności za wszystko to, co pozwoliło nam zbliżyć się do Kościoła i Chrystusa. Choć z pewnością będzie nam Ciebie brakować, to jesteśmy przekonani, że zgodnie z Bożą wolą zostajesz posłany na żniwo Pana. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan – za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy błogosławi Ci i ma Cię w opiece w kolejnych etapach posługi kapłańskiej. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i o tym, że zawsze będziemy Cię witać z otwartymi ramionami.

Ks. Marek w najbliższych dniach obejmie obowiązki proboszcza w parafii pw. św. Anny w Święcanach, z kolei na naszą parafię skierowany zostanie inny duszpasterz.

binary comment

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska